У Запоріжжі чиновник торгував державними землями

Речові докази. Фото npu.gov.ua

Речові докази. Фото npu.gov.ua

В рамках кримінального провадження працівники Управління захисту економіки Запоріжжя встановили, що за надання у власність земельної ділянки керівник відділу регіональної філії у сфері землеустрою вимагав 135 тисяч гривень хабара.

Для ведення сільськогосподарської діяльності підприємцю необхідно було 10 гектарів землі. Посадовець визначив чітку ціну: 1 гектар – 500 доларів США. Таким чином, щоб отримати у власність земельну ділянку, треба було “занести” чиновнику 5 тисяч доларів США (в еквіваленті – 135 тисяч гривень).

Для отримання першої частини хабара здирник призначив зустріч біля адміністративної будівлі Запорізької міської ради. 17 березня 2016 року його затримали працівники УЗЕ, слідчого управління Нацполіції та прокуратури в Запорізькій області.

У 28-річного посадовця вилучили 70 тисяч гривень, які він отримав у якості частини хабара.

За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою Кримінальним кодексом України передбачено позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

Департамент захисту економіки Нацполіції