130 мільйонів гривень за польоти перших осіб держави

1125731_900У 2015 році загальний обсяг бюджетних призначень для Державного авіаційного підприємства «Україна», що забезпечує перевезення вищих посадових осіб держави та офіційних делегацій авіаційним транспортом, склав 132 878,5 тис. грн.

Про це «Ні корупції!» повідомили в Державному управління справами (ДУС).

Для порівняння, у 2014 році на ці самі потреби з бюджету витратили 106 295,7 тис. грн.

У Державному управління справами пояснюють збільшення видатків підвищенням курсу валют (оплата витрат, пов’язаних із обслуговуванням рейсів у зарубіжних аеропортах) та зростанням вартості авіаційного пального і робіт з технічної підтримки авіаційної техніки.

Крім того, у ДУС проінформували, як вони виконали урядову постанову від 1 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», яка постановила «Державному управлінню справами вжити заходів до зменшення кількості літаків, що обслуговують вищих посадових осіб держави, та переглянути обсяг видатків на їх утримання за бюджетною програмою «Забезпечення перевезень вищих посадових осіб держави авіаційним транспортом».

Отже, якщо станом на 1 березня 2014 року на балансі підприємства нараховувалося 13 повітряних суден, то на сьогодні парк підприємства скоротився на 4 літаки і нині налічує 9 одиниць - 2 повітряних судна передано до сфери управління Міністерства оборони України, ще 2 – до Міністерства освіти і науки України.

Також у ДУС розглядають питання про те, що цілком можливо передати іншим власникам ще 3 літаки: 2 – до Міністерства оборони України, 1 – до Міністерства освіти і науки України.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», відрядження Президента у 2015 році обійшлися бюджету в 7 мільйонів гривень.