Луцький нардеп хоче перевірити законність використання землі

e58ba7c6-9b3d-4cec-864f-4af3c4b5f136В Україні чимало землі використовується без договорів оренди, договори укладені незаконно або розмір ренти за використання землі значно занижений.

Як пише «Волинське агентство розслідувань», у зв’язку з цим нардеп Ігор Лапін планує звернутися до голів РДА, ОДА та керівництва Держгеокадастру всіх рівнів з метою виявлення незаконних і недобросовісних користувачів землі.

«Сьогодні земля сільськогосподарського призначення використовується вся і це факт. Коли ми звертаємось у відповідні органи, щоб отримати землю, нам говорять, що вільної немає. Однак, якщо подивитися договори оренди, то їх не знайти. Проте, гроші на землі заробляються, а держава за це отримує копійки. Що ж, виходить, що вільної землі немає? Та й договори оренди на землю відсотків на 15-20.

Зараз прийняли Закон, що всю землю ми передаємо на аукціонах, але справа в тому, що передавати вже немає чого, а все, типу, роздано. Ми бачимо на ділянках фальшиві кадастрові номери та незаконні договори оренди. Найгірше – це злочинна бездіяльність чиновників усіх рівнів, в тому числі – губернаторів, які, скоріше всього, знають про цю ситуацію, але нічого з тим не роблять, що означає, що вони або в темі, або в долі. Якщо ж вони не в темі, значить треба допомогти Ми кажемо, що країна бідна і грошей немає, але ж всі поля ними буквально засіяні! Хто їх засіяв? Невідомо. Тоді давайте розбиратись!», – написав Лапін на своїй сторінці у Фейсбук.