Довічно ув’язнений платив «абонплату» за мобільний тюремникові, який отримав умовний термін

Âçÿòêà. Êîíâåðò, ãðèâíû, íàðó÷íèêè.Тюремник регулярно отримував на картку гроші від довічно ув'язненого за право користуватися мобільним телефоном. Суд залишив вимагача на свободі, замінивши реальний термін умовним.

Як пише «Перша інстанція», на хабарі спіймали начальника відділення соціально-психологічної служби сектора для тримання чоловіків, засуджених до довічного ув'язнення у Вінницькій в'язниці №1. Як показують матеріали досудового розслідування, тюремник вимагав гроші у одного зі своїх підопічних - довічно ув'язненого редактора газети «В'язень».

Дізнавшись, що укладений користується в камері мобільним телефоном (що суворо заборонено тюремними правилами), обвинувачений запропонував «закрити очі» на це порушення, не повідомляти про нього адміністрації і не конфісковувати телефон.

За це в'язень повинен був регулярно платити вимагачу гроші. Для отримання хабарів, тюремник повідомив номери двох банківських рахунків, відкритих на ім'я його знайомих. З червня 2012 по травень 2014 дружина ув'язненого перерахувала на ці рахунки більше 11 тис грн.

Такі дії обвинуваченого прокуратура кваліфікувала за ч.3 ст.368 КК України. Підсудний повністю визнав свою провину - і суд засудив його до 5 років ув'язнення, які, проте, замінив на 3 роки з випробувальним терміном.