Високопосадовці мерії Кременчука тиснуть на суддю

Пальчик Оксана суддяСуддя Автозаводського райсуду Оксана Пальчик опинилася під пресингом чиновників найвищого рангу з оточення мера Кременчука. Замість того, щоб довести свою непричетність до корупції, посадовці взялися скаржитися на суддю. А сам мер Віталій Малецький не пошкодував навіть мільйона, - повідомляє Репортер

Другий день у Кременчуці журналісти ходять на шоу. Інтрига: чи приведуть віце-мера та його дружину в наручниках, - розвіялася.

Учора заступник міського голови Руслан Проценко, а сьогодні його дружина Зінаїда - начальник служби у справах дітей Крюківської райадміністрації, з’явилися у суд навіть без поліцейського супроводу.

Однак Автозаводський райсуд так і не зміг взятися за розгляд протоколу про корупцію, складеного на віце-мера та його дружину, тому що і Руслан Проценко, і його дружина-чиновниця оголосили заяви про недовіру судді Оксані Пальчик. (Заяви - майже слово в слово написані, хіба що дати прогуляних судових засідань відкориговані).

Віце-мер та його дружина стверджують: суддя продемонструвала свою упередженість, коли доручила поліції примусово привести його на засідання суду. Мовляв, п’ять разів не з’явитися до суду – то ще не ознака того, що людина переховується від правосуддя…

Я – не я, і хата не моя…

Руслан Проценко стверджує: не знав про дату судового засідання 1 березня. А про лист, направлений судом до міського голови, в очі не бачив і взагалі – дата засідання, вказана в офіційному зверненні до мерії, – то не підстава з’являтися до суду. Мала бути повістка. А її віце-мер не отримував.

Зінаїда Проценко  не знала про засідання суду 2 березня. Повістки  не отримувала...

Більше того, за словами Руслана Проценка, навіть якби він отримав повістку, то… все одно не з’явився б до суду. Бо для нього рішення міського голови, що відправив його у відрядження (на семінар до Харкова) – важливіше ніж явка до суду. Мовляв, законодавство визначає відрядження як поважну причину неявки в суд.

Та ж самі аргументи наводить і Зінаїда. Нагадаємо: подружжя Проценків синхронно спочатку заявило, що не може знайти адвокатів у місті з 230-тисячним населенням, потім разом "захворіло" й одночасно ж "лежало" у стаціонарі Першої міської лікарні, потім одночасно поїхало навчатися до Харківського університету імені Семена Кузнеця (перебуваючи на дистанційно-заочному навчанні) і нарешті, - о диво! - різними начальниками, але все одно разом (карма, певно!) на "дуже важливий" семінар з питань децентралізації до Харкова.

З'явившись врешті до суду за шостим разом, подружжя Проценків заявило, що подало скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України...  на суддю Оксану Пальчик, а також звернулося до прокуратури Кременчука з вимогою порушити проти судді кримінальне провадження (мовляв, суддя об’єднала два провадження, що стосувалися самих Руслана та Зінаїди Проценків і вчинення ним, на думку прокуратури, корупційних діянь), а ці справи повинні були розглядати різні судді...

Подружжя Проценків побоюється помсти з боку судді після цих звернень (ці слова обоє чиновників зачитали однаково індеферентно, але зі школярською старанністю). А також обурене тим, що рішення примусово їх привезти до суду на шостий раз може підірвати не лише їхню особисту репутацію, а й репутацію... органів місцевого самоврядування (!).

Вислухавши заяву про відвід, суддя Оксана Пальчик заявила, що подібні заяви має розглядати інший суддя. Тож розгляд справи призупиняється на невизначений час.

…а тут так доречно мільйон гривень на ремонт приміщення райсуду

Все це можна було б сприймати, як театр абсурду й дитячі забавки юного оточення мера Кременчука. Якби не одне але...
А чи не покриває міський голова свого заступника? Таке міркування висловила Оксана Піддубна, громадська активістка та депутат міської ради Оксана Піддубна, що прийшла до суду, аби дати свідчення стосовно справи віце-мера та його дружини, розповісти, як ходила до лікарні, коли подружжя "нібито перебувало на стаціонарі в лікарні, й не застала там ні Руслана, ні дружини».

І тут якраз за "дивним збігом обставин" на цьому тижні (якраз напередодні розгляду корупційних справ) міський голова Віталій Малецький оголосив, що збирається виділити мільйон гривень на ремонт приміщення Автозаводського райсуду. Мовляв, судовій владі треба допомогти. І це в той час, коли батьки навчальних закладів нарікають на добровільно-примусові внески, а школи недоотримують належного фінансування на свої першочергові потреби!

Невже чиновники високого рангу замість того, щоб відповідати за свої незаконні дії, будуть тиснути на непокірний суддів, а покірних – просто купувати?