Суддю Пальчик не усунули від корупційної справи

Суддя Оксана Пальчик

Суддя Оксана Пальчик

Суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Ганна Олейникова відмовила кременчуцькій чиновниці Зінаїді Проценко в її клопотанні відвести суддю Оксану Пальчик від розгляду її протоколу про корупцію, - повідомляє Репортер.  

Суд вважає, що Зінаїда Проценко та її адвокат Руслан Ульянов не навели достатньо законних підстав для того, щоб усувати суддю Оксану Пальчик від розгляду протоколу про корупцію, складеного на Зінаїду Проценко. Рішення, винесене Ганною Олейниковою, остаточне й оскарженню не підлягає.

Кодекс про адміністративне судочинство взагалі не передбачає такої норми як відвід судді. Але ,зважаючи на норми міжнародного права, суд проаналізував, чи не були порушені права Зінаїди Проценко, начальника служби у справах дітей Крюківської райадміністрації, як про те заявила чиновниця у своїй заяві про відвід судді Оксани Пальчик.

Прийняте рішення: захист не зміг навести достатньо доказів того, що права чиновниці були порушені. Крім того, суд вважає необгрунтованими побоювання Зінаїди Проценко, що суддя мститиметься їй через те, що та подала скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також до місцевої прокуратури. Суд вважає: для ствердження про небезсторонність судді повинні бути інші підстави, окрім суб'єктивних стверджень заявниці - якісь дії чи висловлювання судді, які б давали підстави стверджувати, що суддя упереджена.

Адвокат Зінаїди Проценко на оголошенні рішення присутній не був, повідомивши, що погано почувається.
Як повідомляв "Ні корупції!", чиновниця Крюківської адміністрації, дружина віце-мера Кременчука Зінаїда Проценко заявила відвід судді після того, як п'ять разів не з'явилася у судове засідання на розгляд протоколу, складеного нею стосовно корупційних діянь щодо конфлікту інтересів.