Суд заочно заарештував екс-главу НБУ Соркіна за вкрадені мільярди

І.Соркін. Фото ZN.UA

І.Соркін. Фото ZN.UA

Печерський районний суд Києва заочно заарештував колишнього главу Національного банку України Ігоря Соркіна, передають “Українські новини”.

За повідомленням видання, Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактами незаконного заволодіння посадовими особами НБУ і “Реал-банку” коштами Національного банку у вигляді стабкредиту на загальну суму близько 787,3 мільйонів гривень.

Крім того, Соркін підозрюється в заволодінні за попередньою змовою зі службовими особами НБУ, “Брокбізнесбанку” і ПАТ "Аграрний фонд" коштами ВАТ "Аграрний фонд" на суму понад 2 мільярди гривень.

7 вересня 2015 року Генпрокуратура винесла повідомлення про підозру Соркіну в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

З огляду на той факт, що Соркін оголошений в міжнародний розшук, суд вважає за доцільне обрати щодо нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

“Українські новини”

Довідка “Ні корупції!”

Свого часу видання “ГенштабЪ” писало про фігуранта цієї справи, який очолював Нацбанк України з 11 січня 2013 по 24 лютого 2014 року:

Головний банкір країни – нинішній глава Нацбанку України Ігор Соркін – ще один патрон з обойми "донецьких" кадрів. В його професіоналізмі сумнівається багато експертів, аналітиків та представників банківського сектору. У той же час, практично ніхто не сумнівається в його особистій відданості "сім'ї" нинішнього глави держави – Віктора Януковича. Звідси і висновок: інтереси країни для пана Соркіна на посаді голови НБУ як мінімум на другому місці, побажання "сім'ї" – у пріоритеті”.

Ігор Соркін народився 3 березня 1967 року в Донецьку. Школу №115 закінчив там же у 1984 році. У 1988-1996 роках служив у Збройних Силах СРСР та Національної гвардії України (командир десантно-штурмового взводу, розвідувального батальйону і начальник розвідки полку Національної гвардії).

Експерти та ЗМІ називали Соркіна людиною Сергія Арбузова і, відповідно, менеджером, який не зможе вести самостійну політику і буде лобіювати інтереси "сім'ї" Януковича.

"За професійним знанням нинішній голова Національного банку України Ігор Соркін абсолютно безграмотний, вважає керівник Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. І те, що його призначили на таку високу посаду, стане великим ударом для Нацбанку. «Ми аналізували його професійну та освітню біографію. Якщо брати освіту, то він нібито закінчив якийсь танковий інститут в Баку, потім в 2006 якийсь економічний інститут, а ми знаємо, як вони закінчуються, і як там видаються дипломи. Тобто, за своїм професійним знанням людина однозначно безграмотний. З точки зору менеджерських здібностей, кажуть, що ось він очолював Донецьку якусь контору Нацбанку. Виходить, що зараз поставити можна і мавпу, яка у цирку виступає, на будь-яку посаду", – зазначив Олег Соскін, на якого посилався “ГенштабЪ”.

Прес-служба СБУ заявляла, що розкрадання грошей Соркіним відбувалося за попередньою змовою з учасниками злочинної організації, створеної власником "Реал-банку" і "Брокбізнесбанку" Сергієм Курченком.