Рівненщина кличе війська для боротьби з “бурштиновою бандою”

Варварський видобуток бурштину на Волині. Фото зі сторінки vlada.io

Варварський видобуток бурштину на Волині. Фото зі сторінки vlada.io

Після оприлюднення відео луцьких прикордонників про масштаби незаконного видобутку бурштину на Рівненщині, голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Чугунніков заявив, що місцева поліція не в змозі ефективно протидіяти цьому процесу. Про це він написав у листі очільнику МВС Арсену Авакову, який оприлюднило видання "Рівне вечірнє".

Чугунніков закликав Авакова втрутитися в ситуацію, яка склалася в області у зв’язку з незаконним видобутком бурштину.

"Також прошу прийняти рішення щодо виділення додаткових підрозділів Національної поліції та частини Національної гвардії в північні райони Рівненської області з метою припинення нелегального видобутку бурштину та зменшення криміногенної ситуації в регіоні", – йдеться у листі, датованому 11 березня 2016 року.

LIST

LIST-1

"Рівне вечірнє" також повідомляє: "Практично на кожній нараді з керівниками силових відомств області Віталій Чугунніков наголошує на необхідності більш активної боротьби правоохоронців з нелегальними копачами. З цією метою в північних районах області за ініціативи голови ОДА та за рішенням обласної ради оборони здійснюють мобільні рейди. І хоча ці рейди демонструють певні результати, однак оприлюднені нещодавно відеокадри і факти свідчать про недостатню їхню ефективність".

ZAXID.net

Довідка “Ні корупції!”
У червні 2015 року на сторінках “Ні корупції!” було розміщено матеріал “В Олевский район пора вводить войска".

Зокрема, у репортажі про незаконний видобуток бурштину на Житомирщині повідомлялося, що Україна - світовий лідер з видобутку та експорту бурштину, але державний бюджет жодної копійки не має від такого лідерства.

Майже весь видобуток бурштину в Україні відбувається нелегально, і вивозиться камінь за кордон теж контрабандою, без сплати мит і податків.

На рік країна, за деякими даними, видобуває до 300 тонн “сонячного каменю”. Весь дохід (а це сотні мільйонів євро) йде на рахунки кримінальних структур і “правоохоронців”. У той же час Державне підприємство з видобутку бурштину ДП "Бурштин України" перебуває у стадії банкрутства, йшлося у публікації.

15 березня 2016 року “Ні корупції!” розмістив публікацію “Повторит ли Волынь судьбу Гаити?”, де йшла мова про те, що Рівненська область, яка має всі передумови для того, щоб стати одним із найбагатших регіонів України, перетворилася на сировинний придаток більш успішних і розвинених держав. Її жителі знищують все навколо себе заради сьогочасної вигоди.

Тут ходить сумний анекдот про те, як місцеві жителі потрапили на безлюдний острів, де є бурштин, зрили його лопатами і потонули. На жаль, цей анекдот повністю відображає сучасні українські реалії. Вихід зі становища тільки один. Необхідно якомога швидше легалізувати видобуток бурштину, а також встановити чіткі правила гри і навести в галузі порядок. Проте, в цьому як раз і не зацікавлена корупційна вертикаль”, – робив висновок автор публікації Денис Казанський.