Губернатор лобіює на охорону волинських лісів приватну фірму

губерВолинський губернатор «пропихає» приватну фірму на охорону волинських лісів. Про це інформує БУГ.

Начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко підтвердив інформацію про те, що до охорони лісу і деяких лісгоспах збираються залучити представників приватної охоронної фірми. Однак не розповів, якими методами це робить чинна влада.

Як відомо, для охорони лісів у нашій області діє формування Державна лісова охорона. Вона фінансується з бюджету і щоденно понад 900 людей працюють задля попередження та виявлення злочинів у цій сфері.

Нещодавно ж стало відомо, що з ініціативи голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика місцеві держлісгоспи готуються підписати договори про співпрацю з приватною фірмою «Комбат сек’юріті». Її очолює Андрій Стасюк, відомий на Волині як «Малиш», який їздить на авто з прапором «Айдару».  Однак в інтернеті інформації про його бойовий шлях нема. Однак можна почитати про ініціативи Стасюка в частині боротьби з лісовими крадіями.

Олександр Кватирко каже, що державні лісгоспи області дійсно укладають додаткові договори із приватною охоронною фірмою. Проте, переконує він, керівництво лісгоспів робить це із власної ініціативи, коли бачить, що сил Державної лісової охорони недостатньо.

«Директори деяких лісгоспів дивляться самі та укладають додаткові договори з приватною фірмою», – повідомив Кватирко. За його словами, приватна фірма, яка буде займатися охороною лісових угідь,  «створена з учасників АТО» і забезпечила їх робочими місцями. Також начальник управління запевнив, що рішення про укладення договору приймає кожне лісове господарство окремо. Тому він  не володіє точною інформацією, скільки вже лісгоспів виявили таке бажання.

Також Кватирко повідомив, що приватна охорона буде працювати спільно  з лісовою охороною, тобто спрацює на підсилення останніх.

Щоправда так і залишилася незрозумілою необхідність запровадження такої новації. Адже наша область не така вже й велика, а найбільше лісів у північних районах. Здавалося б, 900 працівників лісової охорони вистачить для контролю за порядком.  Тим більше це формування фінансують з бюджету. А після укладання договору з «Комбат сек’юріті» доведеться в тому ж бюджеті шукати нові кошти, які будуть платитися за одну й ту ж роботу.

Владці намагаються пояснити це рішення необхідністю посилення боротьби із незаконним обігом лісу та відповідають загальними фразами штибу «для більшого контролю».

«Сьогодні маємо проблеми у Маневицькому районі, подібні проблеми з’являються і Любешівському», – каже Олександр Кватирко.

За словами директора державного підприємства «Любешівське лісомисливське» господарство  Віталія Котеленця, приватну охорону можуть долучити до роботи спільно із Державною лісовою охороною «для більшого контролю», а «Комбат сек’юріті» вибрали, оскільки вона має ліцензію на виконання відповідного виду робіт.

«Поки питання не вирішене, побачимо, яким буде остаточне рішення», – додав Котеленець.

Додаткової дражливості цьому питанню додають незрозумілі дії голови ОДА Володимира Гунчика, який розіслав лісгоспам «рекомендації» з вказівками підписати угоду з згаданою фірмою. Лист подавався у формі рекомендації, однак дуже настійливим з ледь не вимогою підписати договір.

Для чого Гунчик вчиняє саме так? Можливо, він має якісь зобов’язання чи обіцянки перед Стасюком, а можливо це ще одна корупційна схема, в яких все більше грузне чинний голова ОДА.

Не потрібно нагадувати про останні гучні справи, які досі на слуху. Лише набирає обертів скандал зі звинуваченнями з боку голови Шацької РДА Ігоря Корольчука в покритті корупційних схем, а оборудка з фортифікаційними спорудами на Сході зганьбила Волинь на всю країну.