Генпрокуратура шукає, хто вкрав грант США на її реформування

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Генеральна прокуратура має намір розпочати розслідування розкрадання виділених США і європейськими партнерами коштів на реформування прокуратури. Про це на брифінгу повідомив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко, передають "Українські новини".

З його слів, до Генпрокуратури надійшли звернення депутатів Ради з цього питання. Крім того, близько 50 депутатів Ради звернулися до сенату США.

"У нас достатньо питань, де ж поділися кошти, які виділялися на реформування, але на наші рахунки не надійшли. Інформація буде внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань", - сказав він.

Він зазначив, що йдеться в одному випадку про 200 тисяч доларів, в іншому - про 2 мільйони.

"Будуть допитані співробітники прокуратури, високопоставлені наші співробітники, які відповідали за реформи", - додав він.

Куценко також інформував, що справу буде відкрито за статтею 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

"Українські новини"

Довідка “Ні корупції!”
Про скандал із зникненням коштів для ГПУ ми повідомляли у лютому 2016 року. Тоді близько 50-ти народних депутатів з різних фракцій Верховної Ради підписали лист-звернення до Сенату та сенатора Роберта Джонса Портмана, у якому просили США допомогти з’ясувати подальшу долю 200 тисяч доларів, які Сполучені Штати надали для реформування Генеральної прокуратури України.

У своєму зверненні депутати попросили Сенат та Роберта Портмана звернутися до ГПУ з проханням надати вичерпні дані щодо того, чи відповідає дійсності інформація, що ці кошти не надійшли на рахунки Генпрокуратури.

Окрім того, вони просили з’ясувати результати службового розслідування Генеральної прокуратури України з цього приводу, а також вказати, хто освоїв зазначені кошти.

USA-1

USA-2

Парламентарі повідомляли, що 200 тисяч доларів передавались для проведення кадрових конкурсів, зокрема, розробки спеціальних тестів для реформування прокуратури. Проте на рахунки ГПУ кошти не надійшли. До того ж відсутні документи, які б підтверджували передачу таких тестів до Генпрокуратури України.