В кишенях броварських освітян могло осісти до 300 тисяч корупційних гривень

p26_tualetНа будівництві санвузла у Гоголівській школі Броварського району, що на Київщині, чиновники районного відділу освіти могли вкрасти до 300 тис грн.

З відповідним депутатським запитом, текст  якого розміщено на сайті Київської облради, звернувся до Прокуратури Київської області депутат Київської обласної ради VII скликання Олег Кищук.

«Я особисто виїхав на декілька об’єктів, що перебували у переліку тих, що нещодавно фінансувалися через відділ освіти по напрямку будівництва та капітальних ремонтів. А саме, Гоголівська школа (будівництво санвузла кошторисом 570 000 грн.), Калинівська школа (капітальний ремонт санвузла 80 000 грн.). … Так, дійсно, вказані роботи проводились на цих об’єктах відділу освіти Броварського району, і документи, згідно з якими виконані роботи безумовно є у відділу освіти, включаючи кошторисну документацію та державну експертизу проекту та кошторису.

Для розуміння завданих державі збитків тільки по двох, наведеним вище об’єктах можу повідомити, що мною були викликані будівельні експерти, які склали незалежний кошторис будівництва такого санвузла, вже не кажучи про те, що використовувались найдешевші матеріали та обладнання і фурнітура. Різниця, яку вочевидь, поклала в кишеню керівник відділу освіти зі своїми спільниками, вражає. На будівництво було перераховано приблизно 570 000 грн., а реальний будівельний кошторис складає приблизно 330 000 грн. з урахування вартості робіт приблизно 110 000 грн. Тобто, в кишеню ділків пішло приблизно 240 000 – 300 000 грн.

По другому об’єкту ситуація приблизно така ж сама, 50% коштів пішло у кишені», - йдеться у тексті депутатського запиту.

Депутат попросив Прокуратуру Київської області провести комплексну перевірку цих зловживань у відділі освіти Броварського району та визначити реальну вартість будівельних робіт по об’єктах за допомогою незалежних будівельних компаній.

Також депутат попросив Київську ОДА розглянути питання з приводу усунення керівника відділу освіти Броварського району Людмили Чайки з посади та створити тимчасову комісію з розслідування даного питання.