Прокурори часів Революції гідності все ще керують

Фото зі сторінки oinfo.ua

Фото зі сторінки joinfo.ua

Ряд прокурорів, які працювали на керівних посадах під час Революції Гідності, залишаються на своїх місцях. Про це заявила директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко на засіданні комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією.

Козаченко зазначила, що в прокуратурі було виявлено 387 люстраційних посад, при тому що в органах прокуратури працюють близько 20 тисяч осіб. Чотири звільнених керівника, які потрапляли під автоматичну люстрацію, відновлені за рішенням суду. Серед них – головний бухгалтер, яка обіймала цю посаду з 1996 року; керівник генеральної інспекції внутрішніх розслідувань і безпеки; заступник департаменту ГПУ, відповідальний за роботу з судами.

За словами Козаченко, крім цього в системі прокуратури досі працюють шість чоловік, які під час масових акцій протесту були керівниками або заступниками у прокуратурі міста Києва: Погорілий, Софієв, Васильєв, Безкоровайний, Твердохлєб, Кровошецкий.

"Як тільки почалася перевірка, вони були переведені звичайними прокурорами в області", – сказала Козаченко, підкресливши, що таким чином їх ховають від люстрації, адже за законом їх не мали переводити. Також не потрапив під люстрацію виконуючий обов'язки прокурора Києва.

Виконуючий обов'язки генерального прокурора Юрій Севрук не прийшов на засідання комітету, на якому планувалося заслухати керівників відомств про виконання вимог закону про очищення влади. Як повідомив голова комітету Єгор Соболєв, Севрук направив лист, в якому заявив, що комітет перевищує свої повноваження, вимагаючи від ГПУ інформацію про те, як проходить люстрація.

Національне бюро розслідувань України

Довідка “Ні корупції!”
Про те, який внесок може зробити в процесс люстрації суспільство, повідомляв Громадський люстраційний комітет на своїй сторінці у Фейсбуці. Зокрема, було надано інформацію про 2015 рік в цифрах:

3 спроби скасувати Закон "Про очищення влади" вдалося зупинити (через Венеційську комісію і Конституційний суд)

13 змін до Закону були зареєстровані в парламенті. Парламент підтримав 1 проект змін

2557 осіб внесено до Реєстру осіб, що підлягають люстрації за 9 місяців роботи. Їі усім заборонено займати посади протягом 10 років

860 осіб звільнено безпосередньо за Законом з внесенням до Державного реєстру Мін’юсту. Їм також заборонено займати посади протягом 10 років

42 висоокопосадовця були звільнені з нашого ТОП-50 "недолюстрованих"

3 з них були звільнені протягом останнього місяця після річної боротьби:
- екс-заступник Міністра внутрішніх справ, перший заступник керівники Національої поліції Василь Паскал, начальник київської міліції Олександр Терещук, Командувач сухопутних військ Збройних сил України Анатолій Пушняков

21 народний депутат чинного VIII скликання підлягає люстраційним заборонам

44 сторінки займає звіт Громадського люстраційного комітету за перший рік люстрації в Україні

Більше 30 журналістських розслідувань Громадської ради з питань люстрації викрили порушення закону про люстрацію та корупцію високопосадовцями

2 петиції, ініційовані в 2015 році, переходять з нами в новий 2016 рік: за звільнення Авакова і звільнення суддів Конституційного суду, які брали участь у злочинній змові з Януковичем з метою узурпації влади.