За хабар міліціонери отримали 5 років в’язниці

Наручники 300 коментаріСуд виніс вирок міліціонерам, які вимагали гроші за непритягнення до кримінальної відповідальності і били підслідних.

Про це пише «Перша інстанція».

Термін за гратами заробили начальник кримінальної міліції Білопільського РВ УМВС та його підлеглий, старший оперуповноважений сектору карного розшуку.

За даними досудового розслідування, в березні-квітні 2015 року обидва співробітники міліції, за попередньою змовою, вимагали у жителя Білопілля 7 тис. гривень. У разі несплати «стражі закону» погрожували притягнути потерпілого до кримінальної відповідальності за крадіжку каналізаційних люків з території Білопільського машинобудівного заводу. Погодившись на вимоги вимагачів, потерпілий віддав оперуповноваженому 5200 гривень, з яких той передав своєму начальнику. Після цього обидва злочинці були затримані СБУ з грошима на руках.

Крім того, в квітні 2015 року оперуповноважений три години незаконно тримав у кабінеті співробітників кримінального розшуку підозрюваного в пограбуванні. За заявою потерпілого, підтвердженому медекспертизою, міліціонер протягом 40 хвилин бив його руками і ногами, вимагаючи підписати зізнання у пограбуванні.

За результатами досудового слідства, обвинувачення інкримінувало обом міліціонерам ч.3 ст. 368 КК України, а оперуповноваженому - ще і ч.2 ст. 365 КК України.

На суді обвинувачені повністю заперечували свою причетність до цих злочинів. За свідченням начальника міліції, гроші, знайдені під час затримання, він позичив своєму підлеглому, і той лише повернув свій борг. Підлеглий підтвердив цю історію і додав, що і сам отримав гроші від потерпілого в якості повернення боргу.

Що стосується другого інкримінованого йому злочину, то в день описаних подій він лише мигцем бачив потерпілого в коридорі райвідділу міліції. З ним він не спілкувався і тим більше не бив його. Свідчення проти нього він розцінює як помсту за те, що раніше розкрив злочин, скоєний молодшим братом потерпілого.

Проте, проаналізувавши докази обвинувачення і показання потерпілих, суд прийшов до висновку, що міліціонери винні в інкримінованих злочинах, і засудив кожного з них до 5 років ув'язнення з забороною працювати в правоохоронних органах строком на 2 роки і конфіскацією майна. Оперуповноваженого також зобов'язали виплатити 12,5 тис. гривень компенсації побитому.