Командир патрульної роти поліції “прихопив” чужі кілька тисяч доларів (ОНОВЛЕНО)

Під час затримання. Фото npu.gov.ua

Під час затримання. Фото npu.gov.ua

Про вчинення протиправних дій одним із керівників столичної патрульної поліції працівникам Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України стало відомо від його колег. При обшуку в затриманого вилучили гроші, якими він незаконно заволодів. Вирішується питання про звільнення з лав поліції чотирьох осіб, серед них – два керівника.

14 березня 2016 року до керівництва Національної поліції України від працівників патрульної поліції надійшла інформація про факт зловживання службовим становищем з боку окремих співробітників Управління патрульної поліції Києва.

Зокрема, йшлося про протиправне заволодіння під час виїзду на місце події грошовими коштами в іноземній валюті на загальну суму близько 11 тисяч доларів США. Перевірку цієї інформації було доручено Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції.

За результатами проведених оперативних заходів вже наступного дня, 15 березня, протиправні дії поліцейського були задокументовані групою працівників з числа Департаменту внутрішньої безпеки, Департаменту патрульної служби та слідчих прокуратури м. Києва.

Групою встановлено місцезнаходження та вилучено гроші на загальну суму 11 тисяч доларів США.

Поліцейського-командира роти патрульної поліції затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Досудове слідство триває.

Крім того, прийнято рішення про звільнення з лав поліції чотирьох працівників, двоє з яких – керівники.

Департамент комунікації Нацполіції

Довідка “Ні корупції!”

Повідомляючи про ту ж саму подію, прес-служба прокуратури міста Києва уточнює й деталізує деякі обставини.

Зокрема, прокуратура інформує, що у ході спільної операції прокуратури міста Києва та столичного управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції викрито поліцейського, який, “зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно привласнив 17 тисяч доларів США, що належали громадянам”.

За даними прокуратури, в ніч на 13 березня 2016 року під час оформлення ДТП командир роти одного з батальйонів Управління патрульної поліції у Києві проводив огляд автомобіля, який потрапив в аварію. Скориставшись безпорадним  станом водія, правоохоронець викрав кошти, які знаходилися у салоні цієї автівки.

У подальшому половину цих коштів поліцейський привласнив, іншу роздав своїм підлеглим, один з яких і повідомив правоохоронні органи про протиправні дії.

У ході досудового розслідування працівниками прокуратури міста Києва та Управління внутрішньої безпеки проведено обшуки  за місцем проживання співробітників патрульної служби, під час яких вилучено більшу частину викрадених коштів.

Поміж іншого, за інформацією прес-служби прокуратури міста Києва, в одного із патрульних також вилучили близько 900 набоїв різного калібру та холодну зброю.