Херсонський мер може стати фігурантом «сміттєвої» кримінальної справи

мерНа засіданні антикорупційної депутатської комісії Херсонської міськради Віталій Богданов зачитав отриману ним відповідь юрвідділу міськвиконкому на запит "про Цюрупинське сміття в Херсоні".

Як повідомляє kherson.net.ua, ще в кінці серпня 2013 року року Херсонська міська рада заборонила ввезення на територію міста сміття з населених пунктів, що не відносяться до її юрисдикції.

Рішення це було прийнято не з жадібності - просто полігон давно переповнений, а жителі околиць міста і прилеглої Степанівки раз у раз скаржаться на густий сморід і сміття, що розлітається навкруги.

Раніше на міський полігон вивозилися ще й "чужі" відходи - в тому числі з Цюрупинська. Свого полігону в Цюрупинську не було і обзавестися ним місто досі не поспішає.

Зате в минулому році пройшли оперативні наради мера Херсона з Цюрупинським міським головою, який умовляв дозволити йому тимчасово звозити на херсонський полігон цюрупинське сміття.

Однак начальник юрвідділу міськвиконкому Анжеліка Копилова повідомила, що ніяких дозволів або розпорядчих актів на цих нарадах не приймалося, так що законних підстав для вивезення цюрупинського сміття на полігон немає. "Пропозиція дозволу на вивезення сміття носить виключно рекомендаційний характер", - відверто визнає у відповіді на запит депутатської комісії головна міська юрист.

Однак мер Херсона Володимир Миколаєнко взяв на себе право "усно" дозволити ввезення сміття на і без того переповнений херсонський полігон, що загрожує екологічною катастрофою навколишнім жителям.

Тепер меру за його "сміттєві махінації" і свідоме порушення рішення міської ради "світить" кримінальна справа за самоуправство.