Хабарники-тюремники тепер самі опиняться на нарах

TURMAЗа розміщення в камерах заборонених речей посадовці вимагали від засуджених до довічного позбавлення волі та їх родичів хабарі. Загальна сума вже задокументованих становить 123 тисячі гривень.

У вересні 2015 року працівники Управління захисту економіки Національної поліції у Вінницькій області затримали групу керівників виправної установи, які пішли на злочин. Організував корумповану схему 41-річний начальник колонії. "Долю" отримували його перший заступник, начальник відділу режиму і охорони та заступник чергового.

Сума отриманих хабарів коливалась від 200 до 1 тисячі гривень. За певну "винагороду" засудженим дозволялось тримати в камерах мобільні телефони, отримувати у вигляді заохочень тривалі побачення. Під час відвідування заарештованих родичам дозволялось проносити до камери заборонені речі.

Перший заступник та начальник відділу безпосередньо складали графіки тривалих побачень із засудженими, попередньо домовляючись з ними та їх родичами про дату, необхідну суму для проведення побачення, користування забороненими предметами та порядок перерахунку коштів. В подальшому графік надавали на затвердження керівнику установи.

Заступник чергового закривав очі на наявність в приміщені заборонених речей, забезпечував безперешкодний вхід та вихід родичів до кімнати проведення тривалого побачення, проводячи їх формальний огляд.

Гроші отримували на банківські рахунки, відкриті на двох учасників злочинної групи, або при зустрічі, за допомогою СМС повідомляючи родичам та засудженим номер картки, суму та вид “послуги”.

Підозрюваним було обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, однак зловмисники внесли грошову заставу.

На майно фігурантів справи накладено арешт на на суму 1 мільйон гривень, учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру.

Тепер, за іронією долі, керівники виправних закладів Вінничини самі можуть потрапити за грати. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років.

Департамент захисту економіки Нацполіції