Знову заблоковано формування Національного агентства із запобігання корупції

proval-ukrainyУ ніч на 15 березня 2016 року було заблоковане проведення конкурсу з обрання членів Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), яке є однією з двох останніх вимог для візової лібералізації.

Про це повідомили члени виборчої комісії НАЗК після її засідання, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Конфлікт стався навколо пропозиції обрати до складу НАЗК колишнього заступника міністра юстиції, члена антикорупційної групи РПР Руслана Рябошапку. За результатами рейтингового голосування його обрання підтримали четверо з восьми членів комісії.

Водночас троє представників комісії – Віктор Шлинчак, Леся Шевченко та перший заступник глави Мінюсту Наталя Севостьянова синхронно дали Рябошапці значно нижчі бали, тим самим заблокувавши його обрання.

Варто зазначити, що Севостьянова, аргументуючи своє голосування перед завершенням голосування, визнала, що насправді занизила його бали не через професійні претензії. За її версією, Рябошапка "співпрацював з Лавриновичем" і не гідний брати участь у роботі НАЗК.

Сам Рябошапка спростовує ці припущення і зазначає, що прийшов до Мінюсту в березні 2014 року, а звільнився в жовтні за власним бажанням "через персональний конфлікт з міністром Петренком".

Кілька інших представників комісії звинувачують Шлинчака та Шевченко у тому, що вони представляють інтереси Мінюсту, хоча мали б бути незалежними. Леся Шевченко, президент фундації "Відкрите суспільство", в свою чергу наполягає, що має до Рябошапки виключно професійні претензії, які грунтуються на попередньому досвіді співпраці з ним.

У підсумку через емоційний перебіг засідання рішення про обрання членів НАЗК було заблоковане. Комісія оголосила перерву до вечора 15 березня.

Як відомо, дообрання членів НАЗК, разом із переголосуванням закону про електронне декларування, було однією з двох вимог візової лібералізації для короткострокових поїздок до ЄС.

“Європейська правда”

Довідка “Ні корупції!”

Напередодні на “Урядовому порталі” було розміщене оголошення про засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Як повідомлілося в оголошенні, 14 березня 2016 року мав відбутися відбір кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. На засідання конкурсної комісії для проходження співбесіди запрошувалися кандидати:

ВОЙЦІЦЬКИЙ Юрій Євгенович

ГАТАЛЯК Тарас Іванович

ЗОНТОВ Олег В’ячеславович

КАРМАЗИН Роман Васильович

КУПРІЙ Володимир Олександрович

РАДЕЦЬКИЙ Руслан Станіславович

РЯБОШАПКА Руслан Георгійович

ТИЩЕНКО Юлія Анатоліївна

ХАВРОНЮК Микола Іванович

ШТУРХЕЦЬКИЙ Сергій Володимирович

ЯКИМЕЦЬ Дмитро Анатолійович

Національне агентство з питань запобігання корупції планувалося як центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної антикорупційної політики.