Пасішника допитали в НАБУ і зробили невиїзним

А.Пасішник. Фото із джерел Інтернет

А.Пасішник. Фото із джерел Інтернет

Виконавчий директор "Нафтогазу України" Андрій Пасішник став невиїзним: суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання по справі про тиск на міністра економіки Айвараса Абромавичуса.

"Детектив подав в суд (клопотання), і суд просто затвердив (його). Стаття легка, тому особисте зобов'язання [раніше так називали підписку про невиїзд]", - інформує LB.ua, посилаючись на джерело "Українських новин" у Національному антикорупційному бюро.

Як повідомлялося раніше, 9 березня 2016 року Національне антикорупційне бюро заочно пред'явило Пасішнику підозру про тиск на Айвараса Абромавичуса. Топ-менеджера підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 344 Кримінального кодексу (втручання в діяльність державного діяча). Детективи НАБУ зафіксували "незаконний вплив" Пасішника на Абромавичуса в період з 25 січня по 1 лютого 2016 року, коли він всупереч волі Абромавичуса нібито намагався домогтися свого призначення на посаду заступника міністра.

Пасішник на момент оголошення про підозру перебував за кордоном, але 11 березня повернувся в Україну. Він ходив на допит в НАБУ, однак по суті справи свідчень не дав, пославшись на втому після авіаперельоту.

3 лютого 2016 року очільник Мінекономіки Айварас Абромавичус подав у відставку, звинувативши одного з лідерів БПП Ігоря Кононенка у спробі підім'яти під себе відомство, призначивши підконтрольного заступника міністра. Абромавичус також розповів, що Кононенко лобіював свої інтереси через нардепа Геннадія Чекиту.

Пізніше Абромавичус назвав ім'я людини, яку йому "наполегливо рекомендували" в якості заступника. Ним виявився виконавчий директор "Нафтогазу" Пасішник. При цьому прізвище людини з Адміністрації президента, який просив внести кандидатуру Пасішника на затвердження, Абромавичус назвати відмовився.

Сам Пасішник заявив, що дійсно пропонував свою кандидатуру на посаду заступника міністра економіки, але йому відмовили. З 9 лютого 2016 року Пасішник добровільно пішов у відпустку на час розслідування НАБУ заяв Абромавичуса.

LB.ua

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, виконавчий директор, в.о. заступника голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Пасішник раныше стверджував, що справа проти нього – політичне замовлення, і він вже повертається в Україну.

Набридло читати дурниці, що я втік”, – сказав він, повідомивши, що намагався вилетіти в Україну, відколи отримав підозру у вчиненні злочину, але всі чартери були переповнені, тому він летить з пересадками.

Я не злочинець і готовий відстоювати свою правову позицію у цій сфабрикованій справі, в якій прослідковується політичне замовлення, щоб вивести мене з процесу повернення контролю держави над нафтовими активами, з яких роками виводились мільярди гривень“, – стверджував посадовець.