На Одещині банда поліцейських катувала незаконно затриманих

KIYOK-1Військовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.127, ч.2 ст.146, ч.2 ст.365, ч.3 ст.368, ч.3 ст.371 КК України стосовно співробітників карного розшуку Чорноморського відділення поліції Овідіопольського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Одеській області.

У ході досудового розслідування встановлено, що вищезазначені службові особи перевищили владу та службові повноваження, що супроводжувалось насильницькими діями стосовно трьох цивільних осіб.

Поліцейські незаконно їх затримали та позбавили волі, супроводжуючи заподіянням сильного фізичного болю та морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій з метою примусити їх вчинити дії, що суперечать їх волі, інформує військова прокуратура Південного регіону України.

Вже чотирьом оперуповноваженим Чорноморського відділення поліції Овідіопольського відділу поліції повідомлено про підозру у вчиненні вказаних злочинів.

Приморським районним судом міста Одеса стосовно двох підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб.

Окрім того, військовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону України до Приморського районного суду міста Одеса внесено клопотання про застосування стосовно ще двох підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування продовжується. Перевіряється причетність до вчинення цих злочинів інших співробітників правоохоронних органів.

Військова прокуратура Південного регіону України

Довідка “Ні корупції!”
Про те, хто і як приходить на службу до новоствореної Національної поліції, якою вона мала б бути, змінивши попередню структуру, а також про роботу атестаційних комісій,  йдеться у матеріалі-розслідуванні “Райвідділ міліції чи організована злочинна група?"

Наводячи приклади роботи "оновлених правоохоронних органів", автор публікації Ярослав Андрусяк, зокрема, говорить:

Наприкінці січня у Волинській області було оголошено конкурс в атестаційну комісію, яка вже розпочала проводити співбесіди по відбору кадрів в Національну поліцію краю. Ситуація виглядає дивно і підозріло. Органи нової поліції офіційно існують з листопада, однак лише на папері і лише тепер показово почалась переатестація тимчасово виконуючих обов’язки поліціянтів. Дуже хотілося, щоб атестаційні комісії проявили принциповість, викрили корупціонерів і перевертнів в погонах, щоб в ряди нової поліції потрапили кваліфіковані, незаплямовані і порядні <...> "Подвиги" міліціонерів Луцького райвідділу міліції, які наводять страх і жах, відомі далеко за межами Волинської області. Однак, завдяки круговій поруці, корупції та кумівству вони не тільки не понесли покарання, а й успішно просуваються вгору по службовій драбині”.

На завершення розслідування автор резюмує: “Ця публікація, напевне, знадобиться членам атестаційних комісій, адже їм робити остаточні висновки. Варто, щоб наведені факти стали відомі керівництву Національної поліції України, а кримінальні провадження були нарешті об’єктивно розслідувані. Оскільки жодне – так і не доведено до завершення, від чого страждають невинні люди”.