Майор вирішив “розкрутити” злодія-підлеглого на 3 000 доларів хабара

Під час затримання хабарника. Фото npu.gov.ua

Під час затримання хабарника. Фото npu.gov.ua

До працівників Управління захисту економіки Головного управління Нацполіції у Хмельницькій області звернувся військовослужбовець. Він повідомив, що начальник окремого складу однієї з військових частин Збройних сил України вимагає від нього 3 тисячі доларів хабара, обіцяючи не доповідати керівництву про факти розкрадання підлеглим військового майна.

14 березня 2016 року працівники УЗЕ Національної поліції, військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону та відділу внутрішньої безпеки Служби безпеки та групи швидкого реагування Нацполіції у Хмельницькій області затримали посадовця на території військової частини.

За укриття фактів правопорушення та мовчання керівник того дня отримав від колеги частину хабара у сумі 17 тисяч гривень. Загальна сума отриманої начальником Хмельницького окремого складу військової частини Збройних сил України неправомірної вигоди склала 36 тисяч гривень.

У рамках досудового розслідування правоохоронці задокументували отримання майором ЗСУ частини хабара у сумі 19 тисяч гривень, які він вимагав від солдата упродовж місяця.

За зібраними матеріалами УЗЕ військовою прокуратурою Хмельницького гарнізону  відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Під час досудового розслідування працівники військової прокуратури нададуть правову оцінку всім особам, причетних до скоєння кримінальних правопорушень.

Департамент захисту економіки Нацполіції