На посаду генпрокурора треба пропонувати Горбатюка, який веде “справи Майдану” – нардеп

С.Горбатюк. Фото Фейсбук

С.Горбатюк. Фото Фейсбук

На думку народного депутата України Сергія Лещенка, найкраща кандидатура на посаду генпрокурора замість Віктора Шокіна – керіник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану, Сергій Горбатюк. Про це Лещенко 14 березня 2016 року написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Наближається "момент Ч" - звільнення парламентом генпрокурора Віктора Шокіна. Відповідно, президент Порошенко має внести нового кандидата. Досі ні депутати, ні співробітники прокуратури не мают жодного уявлення, кого Банкова бачить на цій посаді. Нам знову будуть нав'язувати чужий вибір в останній момент без широкого обговорення та вивчення минулого висуванця.
У цій ситуації я повністю поділяю думку адвокатів родин Небесної сотні та підтримую на посаду генпрокурора Сергія Горбатюка - людину, яка очолює Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану. Якщо Горбатюку довіряють та його просувають родини, які втратили своїх найближчих родичів на Майдані - це рекомендація, проти якої не може бути аргументів.

Питання лише, чи наважиться президент відмовитися від практики кишенькових генпрокурорів? Чи ризикне він поставити справді незалежну людину керувати відомством, яке завжди вважалося "дубинкою" президента, але за Конституцією має бути головним захисником законності в державі?” – запитує Лещенко.

Фейсбук

Довідка “Ні корупції!”
У березні 2016 року громадська організація "Родина Героїв Небесної Сотні", Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel та Ініціативна група постраждалих (поранених) на Майдані звернулися до президента України Петра Порошенка та парламенту з наступним листом:

Президенту України
Петру Порошенко
Лідерам парламентських фракцій
ЗВЕРНЕННЯ

Після Революції Гідності Україна вже змінила трьох Генеральних прокурорів. Жоден з них не викликав довіри у суспільства. Жоден не зміг належним чином організувати діяльність органів прокуратури. Жоден не наблизив реформування системи прокуратури. Кожен саботував розслідування злочинів проти учасників протестів в період Революції Гідності. Жодного з них не було призначено прозоро. Всі Генпрокурори були вимушені піти під примусом громадськості. Так не може продовжуватись. Генпрокурор – не та посада, якою можна торгувати в політичних іграх, обираючи краще з гіршого.

Ми вважаємо, що вихід є. Потрібно подати на розгляд парламенту і проголосувати кандидата, який своєю роботою вже довів, що має честь, гідність і стоїть на сторожі закону. Мова йде про Сергія Вікторовича Горбатюка, який з самого початку активно включився в розслідування справ Небесної Сотні, а згодом очолив Управління спеціальних розслідувань, і керує розслідуванням всіх кримінальних проваджень, у злочинах проти учасників Революції Гідності та злочинах високопосадовців.

То ж виносимо на публічне обговорення кандидатуру Сергія Вікторовича Горбатюка на посаду Генерального прокурора України.

Від свого імені повідомляємо – ми бажаємо і підтримуємо призначення Сергія Горбатюка на посаду Генерального Прокурора України.

І просимо:
1) Президента України - подати до Верховної Ради письмове подання про надання згоди на призначення на посаду Генерального прокурора України Горбатюка Сергія Вікторовича.

2) Депутатів Верховної Ради – проголосувати за призначення на посаду Генерального прокурора України Горбатюка Сергія Вікторовича.

3) Громадськість, журналістів, депутатів, юридичну спільноту – долучитись до публічного обговорення кандидатур на посаду Генерального Прокурора України. Підтримати кандидатуру Горбатюка Сергія Вікторовича.