Фіскальна служба покриває корупціонерів – Марушевська

Ю.Марушевська. Фото / help.yuliamarushevska.com

Ю.Марушевська. Фото help.yuliamarushevska.com

ІТ-департамент Державної фіскальної служби звернувся до прокуратури з вимогою перевірити голову Одеської митниці Юлію Марушевську на предмет законності впровадження нової системи ASYCUDA. Про це в ефірі "112 каналу" розповіла сама Марушевська.

"У нас була домовленість з паном Насіровим щодо безкоштовного впровадження програми від ООН ASYCUDA. Це система, яка мінімізує людський фактор та викорінить можливість корупції на митниці. Я здивована тим, що після такої домовленості, ІТ-департамент ДФС звертається в прокуратуру з вимогою перевірити мене на предмет законності впровадження системи!" — сказала вона.

Марушевська наголосила, що з теперішньою програмою "Інспектор 2006" дані у базі зачищаються, самі бази продаються нелегально і на цьому "заробляють" чиновники-корупціонери. За її словами, все керівництво ДФС про це знає, однак ніхто за це не несе відповідальності.

"Я попросила правоохоронні органи перевірити ці дані", — заявила голова Одеської митниці.

Система Asycuda World, розроблена Конференцією ООН, має на меті спростити перевірку документів на митниці. Програма допоможе скоротити час на оформлення вантажів до 14 разів і мінімізувати людський фактор.

"24 канал"

Довідка “Ні корупції!”
Як повідомлялося, голова Одеської митниці Юлія Марушевська заявила про тиск і саботаж реформ з боку свого керівника – голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

"Ми обговорювали процес реформ на Одеській митниці з керівництвом ДФС. Ми розповідали та презентували всі свої ідеї. Керівники департаментів приїжджали на митний форум до Одеси, де я презентувала проект "Відкритий митний простір". Він передбачає і впровадження нової системи, набір працівників, збільшення для них заробітної плати завдяки змінам, які ми пропонуємо до законодавства. Два тижні тому я обговорювала процес змін з Насіровим", — розповіла вона в ефірі "112 каналу".

За словами Марушевської, її відомству вдалося провести конкурс на набір 132 нових працівників у "Відкритий митний простір", і сьогодні флагманом реформ в Україні є Одеська митниця. Вона також додала, що ці нововведення визнає бізнес та західні експерти, митниця співпрацює із західними партнерами і має підтримку фонду USAID.

"Звісно, є проблеми з окремими департаментами, які саботують зміни, але процес йшов. Багато вже вдалося зробити. Мене засмучує те, що в публічному просторі звучать тези від керівника ДФС, які йдуть в розріз з нашими домовленостями і, замість підтримки, лише перешкоджають реформам. Його меседжі в інтерв’ю тепер спричинять не просто палки в колеса від старих корумпованих чиновників, а це буде просто арматура в колеса", — заявила Марушевська, на слова якої посилається "24 канал".

Це не перший кофлікт у середовищі вищого чиновницького ешелону Украни. “Ні корупції!” повідомляв, що уряд у зв'язку з цим зобов’язав держслужбовців утримуватися від публічної критики органів влади та посадових осіб. Про це йдеться у постанові Кабміну “Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців” № 65 (редакція від 11.02.2016).

Зазначається, що прийняття акта започатковує єдині обов’язкові вимоги до стандартів етичної поведінки, доброчесності у діяльності державних службовців, а також сприятиме недопущенню тиску з боку представників бізнесу чи політичних сил на посадовців державних органів.

Йдеться про те, що службовці мають дотримуватися наступних принципів: служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

При цьому лояльність, як переконаний уряд, передбачає: добросовісність щодо виконання рішень Ради, президента, Кабміну та державного органу, в якому працює державний службовець, незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів; утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їхніх посадових осіб; коректне ставлення до керівників і співробітників державного органу під час виконання державним службовцем своїх обов’язків.

Наголошується, що за порушення цих правил держслужбовці несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Раніше директор Департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олена Мініч писала, що до такого рішення вирішили вдатися після публічного виступу Айвараса Абромавичуса.