Банду контрабандистів підтримували прикордонники Мукачівського загону

Під час затримання. Фото СБУ

Під час затримання. Фото СБУ

На Закарпатті Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою та відділом внутрішньої безпеки ДПС викрила корупційну діяльність двох інспекторів Мукачівського прикордонного загону, які сприяли контрабанді бурштину.

Правоохоронці затримали одного з інспекторів під час одержання 500 доларів хабара.

На іншого наділи кайданки при спробі незаконного переміщення 10 кілограмів бурштину через державний кордон.

Відкрито досудове розслідування за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Прес-центр СБУ

Як повідомляв "Ні корупції!", нещодавно Служба безпеки України викрила протиправну діяльність організованого злочинного угрупування, яке займалося незаконним видобутком бурштину в Житомирській та Рівненській областях.

Серед організаторів злочинної діяльності був один з керівників Управління СБ України у Житомирській області. Через свої корупційні зв’язки у державних і правоохоронних органах Житомирщини та Рівненщини спецслужбовець забезпечував “дах” членам угрупування, повідомляв прес-центр СБУ.

Крім того, він фактично був основною ланкою корупційної схеми прикриття незаконного видобування, транспортування та контрабанди “сонячного каменю”.

Співробітники СБ України задокументували багатоланцюговий механізм передачі грошей від безпосередніх видобувачів бурштину до найвпливовіших представників органів влади. Також під час обшуків правоохоронці вилучили значну кількість бурштину, виробів з нього та обладнання для видобутку.

На підставі матеріалів Управління внутрішньої безпеки СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. Зловмиснику повідомлено про підозру. Матеріали передано до Генеральної прокуратури України, інформували правоохоронці.

Нелегальний бізнес із видобутку дорогоцінного каменя в Україні до цьго часу процвітає.

Триста помп для нелегального вимивання бурштину, дві зміни – і виходить 360 тисяч доларів за добу. За рік повз бюджет з одного району йде близько 150 мільйонів доларів. Якщо врахувати, що таких районів лише у Рівненській області – з десяток, а ще неабиякі запаси на Волині та Житомирщині, то стає зрозумілим: Україна від незаконного видобутку бурштину щорічно втрачає мінімум мільярд доларів. Гігантські копальні дорогоцінного каменя працюють без вихідних. От тільки на кого?”, – запитує видання “Волинь Post“.