Гройсман підписав закон про електронне декларування для держслужбовців

ELEKTRONГолова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон, що скасовує норму, внесену до закону про державний бюджет на 2016 рік, відповідно до якої введення електронного декларування доходів чиновників передбачено не раніше 1 січня 2017 року. Тепер закон №3755 передано на підпис президенту, повідомляє радіо "Свобода".

Напередодні президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови обговорили зміни до закону про електронне декларування і привітали досягнення компромісу в переговорах України та Єврокомісії щодо внесення цих змін.

Перед цим громадські активісти вимагали від президента ветувати закон №3755. Також посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінський заявляв, що закон про електронні декларації статків не відповідає міжнародним стандартам.

16 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до закону про запобігання корупції, яким впроваджується електронне декларування для держслужбовців. Закон, крім норми про електронні декларації, містив також низку інших змін, зокрема, щодо відтермінування запровадження кримінальної відповідальності за подання неправдивих відомостей у деклараціях.

Проти ухвалення цих змін у пакеті з електронним декларуванням виступала фракція «Самопоміч». Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв перед голосуванням заявив, що в документі велика кількість змін, тому "не можна такі закони з голосу ухвалювати". Натомість автори законопроекту наполягали на необхідності ухвалення цього закону, щоб в Україні запрацювало електронне декларування – норма, що була вилучена під час ухвалення держбюджету.

17 лютого 2016 року комітет Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції рекомендував парламентові скасувати результати голосування за законопроект № 3755 щодо електронного декларування, але цього не сталося.

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2016 рік уночі 25 грудня 2015 року після тривалих суперечок. 31 грудня його підписав президент. На початку року стало відомо про появу в оприлюдненому тексті ухваленого закону поправки, яка відтерміновує на рік запровадження електронних декларацій чиновників.

Запровадження електронного декларування чиновниками є однією з умов, яку Україна мала виконати для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

Радіо "Свобода"

Довідка “Ні корупції!”
Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради, В. Гройсман прогнозує, що на наступному пленарному тижні парламент ухвалить поправки до Закону про електронне декларування, необхідні для запровадження безвізового режиму з ЄС,
тим самим повністю виконавши усі зобов'язання, спрямовані на виконання Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

"На наступному пленарному тижні у нас є усі підстави ухвалити остаточно зміни до електронного декларування, і це будуть виконані на 100% усі зобов'язання, які Україна на себе взяла", – заявив голова ВР 10 березня 2016 року під час 12-ої щорічної Інвестиційної конференції Dragon Capital у Києві.

В. Гройсман зазначив, що для запровадження безвізового режиму з ЄС з боку парламенту залишилося невирішеним лише одне питання – внесення змін до Закону №3755 "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)".

Він також зазначив, що зволікання з виконанням Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України пов'язане з підготовкою рішень, які мала ухвалити Верховна Рада. Зокрема, за його словами, відповідний Закон, який пропонували прийняти українському парламенту, був не прийнятним. Наразі народні депутати вправляють допущені попереднім та нинішнім скликанням Парламенту помилки, запевнив В. Гройсман.

Голова парламенту наголосив, що залишається невиконаною вимога щодо утворення Національного агентства з питань запобігання корупції. "Але це питання до уряду", – зауважив він.

"Думаю, і те, і те буде виконано, і ми отримаємо безвізовий режим уже у 2016 році", – підкреслив В. Гройсман, додавши, що про відповідне рішення його запевнили представники ЄС під час зустрічей в Європейському Парламенті на найвищому рівні.