Суддя-хабарник Лазюк швиденько переписав нерухомість на дружину

С.Лазюк. Фото 368.media

С.Лазюк. Фото 368.media

Після затримання на хабарі харківський суддя Сергій Лазюк переписав на дружину свою нерухомість. Про це стало відомо з визначення Солом'янського суду Києва від 29 лютого 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як випливає з судових матеріалів, під підозрою опинився суддя Дзержинського районного суду Харкова Сергій Лазюк. У вересні 2015 році на його розгляд надійшла заява від місцевого жителя про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням (справа про примусове виселення з квартири). А через місяць після чергового судового засідання по цій заяві Лазюк зажадав від сина заявника передати йому 1000 доларів за прийняття позитивного рішення по справі. В кінці жовтня 2015 року, після одержання основної частини цієї суми, його затримали.

Таким чином, впевнені детективи НАБУ, Сергій Лазюк вимагав та отримав неправомірну грошову винагороду від місцевого мешканця в інтересах його батька.

Як з'ясувалося під час обшуків, після розпочатого розслідування – 20 листопада 2015 року – Сергій Лазюк уклав договір зі свою дружиною про розділ загального майна. Згідно з цими документами, дружина судді отримала у власність нежитлове приміщення. У свою чергу, вона переписала на чоловіка машину Toyota Land Cruiser Prado 2010 року випуску.

Машину, як і нерухомість, можуть конфіскувати, якщо хабар буде доведений. Навіщо віддавати її у власність підозрюваному? Пояснити причину може той факт, що дружина в будь-якому випадку не може користуватися японською іномаркою: СБУ вже встановила, що суддя постійно їздив на цьому автомобілі. У машині вже було проведено обшук, і вона є речовим доказом по справі.

Дружина вимагала через суд повернути документи, вилучені при обшуку за місцем реєстрації судді: договір про поділ спільного майна подружжя від 20 листопада 2015 року та витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно, однак Солом'янський суд Києва у цьому їй відмовив.

Як повідомляв 368.media, Сергій Лазюк "не володіє ні квартирою, ні машиною, зате у нього є заможна дружина-нотаріус".

"Якщо вірити декларації Сергія Лазюка за 2013 рік, він “гол, как сокол”. Ніякого нерухомого майна або автомобілів у нього немає. Жив він «на одну зарплату» в 188,3 тисячі гривень і навіть отримав 11,4 тисячі у вигляді матеріальної допомоги", — пише Інтернет-ресурс.

Все майно було оформлене на сім'ю Лазюка. Згідно з декларацією, у них є дві квартири (69,9 і 53,45 кв. метри), дві земельні ділянки (14,4 і 16 соток), "інше нерухоме майно" (74,2 кв. метри) і машина Toyota.

“Перша інстанція”

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, суддя Лазюк вже “засвітився” раніше у ЗМІ у зв’язку з резонансними справами, які він вів.

Зокрема, 2014 року “Ні корупції інформував: “Суддя Дзержинського райсуду міста Харків Сергій Лазюк присудив двом місцевим активістам 50 годин виправних робіт за вигукування популярних нині слів із народної пісні “Путін – х*йло”.

Про цей факт повідомляли у Facebook-спільноті “Народний трибунал Майдану – “чорні списки”. Активісти тоді натякали, що суддя, керуючись статтею “дрібне хуліганство”, міг би обійтись попередженням або накладенням штрафу у розмірі 51 гривня.

Про деталі справи не повідомлялося, однак активісти виклали відео з ходи у Харкові, під час якої відбувався спів відомої пісні про Путіна. З ролика видно, що учасники мирної акції масово співають цю пісню.

Суддю Лазюка тоді не вперше звинувачували у невиправдано жорсткому застосуванні правосуддя щодо громадських активістів. У 2010 році він разом із міським головою Харкова Геннадієм Кернесом став переможцем антипремії “Будяк року” за “невиправдане застосування сили до громадян для придушення мирних протестів“, про що повідомляла “Телекритика”.

Таку нагороду суддя здобув за присудження 15-ти діб адміністративного арешту двом захисникам Харківського міського парку імені Горького – Андрію Яварницькому та Денису Чернезі, що дало підстави Міжнародній правозахисній організації “Міжнародна амністія” визнати їх в’язнями сумління.

До того ж, активісти стверджували, що суддя володіє недешевими маєтком та автомобілем. Вони підозрювали, що гроші на їхнє придбання суддя міг “заробити” завдяки нечесній діяльності.

“Ні корупції!” також повідомляв, що 21 січня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби Безпеки України викрили Лазюка при отриманні хабара, який він вимагав у справі про примусове виселення з квартири.