Прокуратура не може повернути лісовому держпідприємству землі у гідропарку

житомирПрокуратура Житомирської області, щоб повернути державному підприємству землі лісогосподарського призначення у районі гідропарку,  внесла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанцій.

Про це пише Житомир. Info з посиланням на прес-службу прокуратури Житомирської області.

«Також одночасно прокуратурою заявлено клопотання про зупинення виконання зазначених рішень. Йдеться про факти порушення земельного законодавства, які викликали значний резонанс та обурення громадськості, а саме, незаконне виділення приватним особам ділянок та забудова на території земель лісового фонду в межах Гідропарку та  Житомирводоканалу. Установлено, що на підставі розпоряджень голови Житомирської райдержадміністрації, у листопаді 2010 та лютому 2011 роках, у порушення вимог Лісового та Земельного кодексів України, 78 громадянам незаконно передано у приватну власність земельні ділянки загальною площею 10,2577 га для ведення садівництва. Хоча зазначені землі лісогосподарського призначення перебували у постійному користуванні ДП «Житомирський військовий лісгосп». , - йдеться в повідомленні.

Після одержання державних актів на землю власники розпочали спорудження житлових будинків. З метою усунення виявлених порушень, прокуратура звернулася до суду.

«Однак, рішенням Житомирського районного суду, залишеним у силі ухвалою апеляційного суду області, у задоволенні позовних вимог відмовлено, заходи забезпечення позову – заборону на будівництво та відчуження житла скасовано, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, у грудні 2015 року громадські активісти переконували, що в житомирському гідропарку йде незаконне будівництво. Працівники обласної прокуратури подали позов до суду про повернення цих земель у розпорядження лісових господарств. 18 лютого суд дозволив забудову в районі житомирського водоканалу та гідропарку.