Під підозрою НАБУ опинився новий суддя, який вимагав 3500 євро

суд молотокНаціональне антикорупційне бюро підозрює суддю Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області у вимаганні хабара.

Як пише «Перша інстанція», за позитивне рішення в суперечці вартістю 60 тисяч доларів, він нібито розраховував отримати 3500 євро.

Як випливає з судових матеріалів, 22 січня в Національне антикорупційне бюро надійшла заява про вимагання суддею Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області (ім'я не вказано) неправомірної вигоди за рішення на користь позивача цивільного спору про стягнення боргу в розмірі 60 тис. доларів.

Посібником у вимаганні виступав помічник судді. Уточнюється, що останній повідомив жертві вимагання про необхідність заплатити 3500 євро прямо в приміщенні ужгородського суду.

Досудове розслідування за фактом вимагання порушено за ч. 3 ст. 368 КК України.

Обставинами, які дають підстави підозрювати у скоєнні кримінального злочину, є заява жертви здирства, протокол допиту свідка, а також інші матеріали кримінального провадження.

НАБУ і Спеціалізіованная антикорупційна прокуратура просили Солом'янський суд Києва дати санкцію на обшук судді - правоохоронні органи сподівалися вилучити предмет хабара, особисті гроші, матеріальні цінності судді, які можуть виступати доказом злочину, а також інші його речі і документи.

Однак суд відмовив, оскільки на момент розгляду клопотання про обшук, підозрюваному судді не повідомили про підозру у вчиненні кримінального злочину.