“Недолюстровані” чиновники і силовики підтримують корупцію – нардеп

LYUSTR"На засіданні антикорупційного комітету Ради розглядаємо стан виконання закону "Про очищення влади". Десятки недолюстрованих посадовців працюють на відповідальних посадах, в місті Київ поліцію, прокуратуру та фіскальну службу очолюють особи, "підвішені" цим законом. Це, звичайно, спрощує виконання ними специфічних усних доручень з боку суб'єктів призначення", – заявив на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Ігор Попов.

Повний бардак у майновій люстрації. Мінфінівська інструкція вимагає лише перевіряти відповідність даних у деклараціях даним офіційних державних реєстрів. Якщо відомості співпадають – люстрація пройдена. За два роки звільнено аж 111 осіб за помилки. Новий порядок Мінфін розробляти відмовляється”, – підкреслив депутат.

Він такж відзначив, що паралельно розробляється законопроект про електронні декларації на заміну "поганому безвізовому закону". За його інформацією, антикорупційному комітету невідомо, де саме і ким він створюється. За припущенням Попова, проект від імені підставного автора “спустять” у понеділок, 14 березня 2016 року, ввечері і будуть вимагати розглядати похапцем, без обговорень, із порушенням усіх регламентних норм.

Депутат також повідомив, що, за його даними, реальні автори законопроекту пропонують звузити завдання новостворюваного Нацагенства з питань запобігання корупціі до звірки відомостей офіційних декларацій із даними державних реєстрів.

Питання про джерела та законність отриманих доходів – задаватися не повинні, підозри щодо незаконного збагачення – перевірятися не будуть. Активи, зареєстровані на підставних осіб, – перебуватимуть поза межами уваги НАЗК. В той же час, на комітеті знову обговорювали факти арешту 13 мільйонів франків одного із чинних суддів, які звичайно в декларації не фігурували” – інформує Попов.

На його думку, треба для початку хоча б прийняти закон про електронні декларації, який зніме “маячок” на плані з лібералізації візового режиму. А реально боротися із лівими доходами – намагатися окремо.

Хоча без європейського батога такі закони через зал не пройдуть”, – впевнений нардеп.

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко, виступаючи 10 березня 2016 року на засіданні комітету ВР з питань протидії та запобігання корупції, заявила, що президент Петро Порошенко не дотримується закону про очищення влади.

На посаді виявлено заступника глави Адміністрації президента Олексія Дніпрова, який у відповідний люстраційний період був заступником міністра освіти Табачника. Незважаючи на це, він був призначений в АП”, – сказала Козаченко.

Щодо перевірки місцевих та обласних адміністрацій, департамент виявив одну особу, яка підпадає під люстрацію – голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Анатолійович Кузьменко.

Ця особа 16 січня (2014 року – Ред.) голосувала за диктаторські закони”, – зазначила Козаченко.

Вона пояснила, що звільнення і призначення цих осіб залежить саме від президента.

Козаченко також додала, що президент не звільняє керівників управлінь СБУ Вінницької, Хмельницької та Чернівецької областей, які також підпадають під закон про очищення влади.