На Донеччині вкрали 7 мільйонів на будівництві фортифікаційних споруд

groshiЗамість належних залізобетонних конструкцій на будівництві фортифікаційних споруд у Донецькій області підрядні товариства використали значно дешевші морські металеві контейнери.

Працівники Управління захисту економіки Національної поліції, проаналізувавши матеріали щодо законності використання бюджетних коштів, встановили факт їх привласнення. Гроші виділялись на будівництво фортифікаційних споруд у трьох районах Донеччини.

Встановлено, що на території Володарського, Тельманівського, Волноваського районів комерційні структури проводили будівництво командно-спостережних пунктів та бліндажів. Договір про проведення даних робіт товариства уклали з одним із управлінь Волинської облдержадміністрації.

Відповідно проектно-кошторисній документації, під час будівництва фортифікаційних споруд повинні були використовуватися залізобетонні конструкції, однак замість них встановили морські металеві контейнери, які значно дешевші.

Незважаючи на це, посадові особи оборонного відомства одного з управлінь Волинської ОДА та будівельних організацій підписали документи, на підставі яких були виділені бюджетні кошти. Таким чином посадовими особами привласнено 7 мільйонів гривень.

За даним фактом військовою прокуратурою Донецького гарнізону відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Проводяться слідчо-оперативні заходи, направлені на встановлення винних осіб та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна – таке покарання загрожує правопорушникам.

Департамент захисту економіки Нацполіції