На Черкащині чиновники наловили риби на кримінальне провадження

Фото:http: dei.in.ua

Фото:http: dei.in.ua

Посадовці управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів у Черкаській області уклали із черкаським підприємством договір про спільну діяльність. Відповідно до документів, це підприємство «забезпечує знаряддями та засобами лову, здійснює вилов рибних ресурсів на території Кременчуцького водосховища, а управління в подальшому, передає вилучені біоресурси для реалізації».

Як встановлено, підприємство не мало у своєму розпорядженні необхідних для здійснення спеціального вилову пункту, риболовного та рибоприймального суден та рибалок. Через це такий промисел визнали протизаконним.

«Слідчим відділом прокуратури області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів в Черкаській області та одного із суб’єктів господарської діяльності області за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України», - повідомляє Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Під час слідства проведено обшук у приміщенні управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів в Черкаській області, в ході якого виявлено та вилучено чисті аркуші паперу, заяви про виділення квот, на яких є лише печатки різних підприємств та підписи їхніх керівників, що може свідчити про надання посадовими особами управління переваг деяким суб’єктам господарювання при виділенні квот та видачі дозволів на здійснення діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Це не перше корупційне провопорушення в органах, які відповідальні за охорону риби. Як ми вже повідомляли, нещодавно затриманий автомайданівцями чиновник-браконьєр звільнився за власним бажанням.

Фото: novadoba.com.ua

Фото: novadoba.com.ua

Перебуваючи на чергуванні спільно з інспекторами Черкасирибоохорони поблизу села Коробівка Золотоніського району на території Кременчуцького водосховища, о 4 годині ранку помітили човен, який причалював до берега. Підійшовши до човна, автомайданівці помітили там трьох чоловіків, один з яких представився співробітником Державної екологічної інспекції у Черкаській області. У човні були сітки та заплутана в них риба. Інспекторами Черкасирибохорони на місце події були викликані працівники Водної поліції та слідчо-оперативна група.
А окремі випадки зловживань профільне агентство розслідує місяцями.