ГПУ оголосила підозру екс-міністру оборони Єжелю за продаж бомбардувальників

М.Єжель. Фото зі сторінки joinfo.ua

М.Єжель. Фото зі сторінки joinfo.ua

Генпрокуратура повідомила про підозру у вчиненні кримінального правопорушення колишнього міністра оборони Михайла Єжеля. Йому інкримінується "неналежне виконання службових обов'язків під час узгодження у 2011 році Переліку військового майна Збройних сил, що підлягає відчуженню" (ч. 2 ст. 367 КК України).

"Надалі це рішення дало можливість Міністерству оборони України здійснити неправомірне відчуження двох важких стратегічних бомбардувальників ТУ-95 МС суб'єкту підприємництва, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків державі в особливо великому розмірі на суму понад 24 мільйона гривень ", - сказано в повідомленні ГПУ, на яке посилається “Лівий берег”.

Під час досудового розслідування встановлено місцезнаходження повітряних суден і їхніх комплектуючих, на них накладено арешт, чим попереджено подальшу реалізацію літаків і їхніх комплектуючих Російській Федерації, говориться в документі.

Як відомо, важкі стратегічні бомбардувальники ТУ-95 МС здатні нести ядерну зброю.

Єжель був міністром оборони України з 11 березня 2010-го по 8 лютого 2012 року. З квітня 2013-го по травень 2015 року він – посол України в Бєларусі.

"Лівий берег"