Україна повинна відновити виплати пенсії Азарову – понад 17 тисяч щомісяця

М.Азаров. Фото зі сторінки argumentua.com

М.Азаров. Фото зі сторінки argumentua.com

Апеляційний суд Києва виніс рішення про розблокування пенсійного рахунку екс прем'єр-міністра України Миколи Азарова. Це повідомлення розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень.

Колегія у складі п'яти суддів (В.М. Лашевич, О.В. Бець, В.П. Глиняний, О.Б. Присяжнюк і Д.М. Сокуренко) винесла постанову про скасування рішення судді Печерського районного суду Києва від 21 грудня 2015 року, згідно з яким було задоволено клопотання старшого слідчого Генпрокуратури А.О. Крупка про арешт "пенсії особи".

Цією особою, за даними "Української правди є Микола Азаров.

Зазначається, що особа перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду в Шевченківському районі Києва і з 6 лютого 2008 року отримує пенсію, призначену відповідно до норм Закону "Про статус народного депутата" в розмірі 17252,84 гривень. Виплата здійснюється 11 числа кожного місяця шляхом перерахування суми на рахунки в ПАТ "Ощадбанк" ТВБВ 10026/159.

Колегія суддів винесла рішення, керуючись тим, що арешт може бути накладений тільки на майно, яке вже знаходиться у власності підозрюваного чи засудженого. В даному випадку арешт накладено не на майно, а на право підозрюваного отримувати пенсію, що є неприпустимим, йдеться в повідомленні.

В ньому також відзначається, що, на думку апелянта, "слідчий суддя не врахував наслідки арешту майна для підозрюваного". Зокрема, як зазначає автор апеляції, цю особу "позбавлено єдиного джерела доходів та засобів для подальшого існування".

Зазначається також, що постанова Апеляційного суду не підлягає оскарженню.

Видання "112.ua" нагадує, що раніше суд Європейського Союзу виніс рішення в об'єднаній справі Миколи Азарова та Олексія Азарова проти Європейської ради щодо скасування санкцій Євросоюзу проти них.

Санкції проти чиновників команди Януковича були введені 29 квітня 2014 року у зв'язку з висунутими їм звинуваченнями в незаконному привласненні коштів держбюджету. У санкційний список були включені 22 особи, в тому числі Віктор Янукович і Микола Азаров.

Зокрема, як повідомляли раніше в ГПУ, в Ліхтенштейні заблоковано кошти екс-прем'єра Азарова на суму 0,5 мільйона доларів.

"112.ua"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, екс-прем’єр Микола Азаров, який підозрюється в розкраданні державного майна в особливо великих розмірах, разом зі своєю родиною відзначив міжнародний жіночий день на альпійській Рив'єрі, в одному з VIP-готелів знаменитого французького курорту Куршевель – "Hotel Le Palace des Neiges".

За твердженням джерел видання "МИР", Микола Азаров, оголошений постмайданною владою в міждержавний розшук ще в липні 2014 року, нині почувається прекрасно, катається на лижах, засмагає під альпійським сонцем. І взагалі, не цурається принад комфортного європейського життя замість того, щоб сидіти на українських нарах за розкрадання у багатомільярдних масштабах.

Австрійський готель, де відпочиває Азаров, “єдиним джерелом існування” якого залишається українська пенсія

Австрійський готель, де відпочиває Азаров, “єдиним джерелом існування” якого залишається українська пенсія

Втім, нічого дивного, адже Азаров-старший став законослухняним австрійським громадянином. За інформацією "МИР", в готелі Микола Азаров надав для реєстрації саме австрійський паспорт.