Спікер ВР не виключає голосування за відставку Шокіна наступного тижня

В.Шокін. Фото зі сторінки dpchas.com.ua

В.Шокін. Фото зі сторінки dpchas.com.ua

Регламентний комітет Верховної Ради України у понеділок, 14 березня 2016 року, розгляне висновки профільного комітету за поданням президента України на звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна, і питання може бути винесене на голосування парламенту вже наступного тижня, повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман.

"Як тільки надійшло подання на звільнення генпрокурора, я його направив в комітет. Зараз він відпрацює і буде висновок. У понеділок воно буде на регламентному комітеті", - сказав він у кулуарах інвестиційної конференції "Драгон Капітал" у Києві 10 березня 2016 року.

При цьому голова Верховної Ради наголосив, що, у разі винесення позитивного рішення комітетом, він передасть подання на голосування.

Як повідомлялося, 16 лютого 2016 року президент Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора В. Шокіна подати у відставку.

19 лютого прес-секретар президента Святослав Цеголко повідомив, що заява В.Шокіна про звільнення з посади генпрокурора надійшла до адміністрації президента.

Того ж дня Порошенко вніс у Верховну Раду подання на звільнення Шокіна з посади генпрокурора. 22 лютого проект постанови про надання згоди на звільнення президентом України генпрокурора Шокіна зареєстрований на сайті Верховної Ради.

В. Шокін призначений генеральним прокурором України у лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідком його відставку з посади.

“Інтерфакс-Україна”

Довідка “Ні корупції!”

Як повідомляли ЗМІ, прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко інформував, що Шокін перебуває у відпустці. "Не на лікарняному, не за власний рахунок, а в оплачуваній відпустці. Тому ми не виключаємо, що його можуть побачити де завгодно", - сказав Куценко, на слова якого посилався УНІАН. При цьому він підкреслив, що Шокін прийняв пропозицію президента і подав заяву про відставку.