“Пенсія Азарову нараховуватися не буде”, – обіцяє міністр соцполітики

М.Азаров. Фото зі сторінки atn.ua

М.Азаров. Фото зі сторінки atn.ua

Міністр соцполітики Павло Розенко заявляє, що пенсія екс-прем'єру Миколі Азарову не нараховується. Про це він написав у своєму Твіттері 10 березня 2016 року, коментуючи повідомлення про те, що Апеляційний суд Києва виніс рішення про розблокування пенсійного рахунку колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

"Пенсія Азарову не нараховується і нараховуватися не буде, не виплачувалася і виплачуватися не буде. Суд лише відновив йому рахунок в банку", - повідомив Розенко.

На уточнююче питання "Української правди" Розенко пояснив: "Відновлено доступ до старого пенсійного рахунку в “Ощаді”. Але туди вже понад рік не здійснюється жодних перерахувань пенсії".

"Українська правда"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, Апеляційний суд Києва виніс рішення про розблокування пенсійного рахунку екс прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Це повідомлення розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень.

Колегія у складі п’яти суддів (В.М. Лашевич, О.В. Бець, В.П. Глиняний, О.Б. Присяжнюк і Д.М. Сокуренко) винесла постанову про скасування рішення судді Печерського районного суду Києва від 21 грудня 2015 року, згідно з яким було задоволено клопотання старшого слідчого Генпрокуратури А.О. Крупка про арешт “пенсії особи”.

Цією особою, за даними "Української правди" є Микола Азаров.

Зазначається, що особа перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду в Шевченківському районі Києва і з 6 лютого 2008 року отримує пенсію, призначену відповідно до норм Закону “Про статус народного депутата” в розмірі 17252,84 гривень. Виплата здійснюється 11 числа кожного місяця шляхом перерахування суми на рахунки в ПАТ “Ощадбанк” ТВБВ 10026/159.

Колегія суддів винесла рішення, керуючись тим, що арешт може бути накладений тільки на майно, яке вже знаходиться у власності підозрюваного чи засудженого. В даному випадку арешт накладено не на майно, а на право підозрюваного отримувати пенсію, що є неприпустимим, йдеться в повідомленні.

В ньому також відзначається, що, на думку апелянта, “слідчий суддя не врахував наслідки арешту майна для підозрюваного“. Зокрема, як зазначає автор апеляції, цю особу “позбавлено єдиного джерела доходів та засобів для подальшого існування“.

Зазначається також, що постанова Апеляційного суду не підлягає оскарженню.

Раніше суд Європейського Союзу виніс рішення в об’єднаній справі Миколи Азарова та Олексія Азарова проти Європейської ради щодо скасування санкцій Євросоюзу проти них.

Санкції проти чиновників команди Януковича були введені 29 квітня 2014 року у зв’язку з висунутими їм звинуваченнями в незаконному привласненні коштів держбюджету. У санкційний список були включені 22 особи, в тому числі Віктор Янукович і Микола Азаров.

Зокрема, як повідомляли раніше в ГПУ, в Ліхтенштейні заблоковано кошти екс-прем’єра Азарова на суму 0,5 мільйона доларів.