Топ-менеджер “Нафтогазу” Пасішник під підозрою, але за кордоном

А.Пасішник. Фото із джерел Інтернет

А.Пасішник. Фото із джерел Інтернет

9 березня 2016 року детективами Національного антикорупційного бюро України за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури складене письмове повідомлення про підозру виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча).

Повідомлення про підозру мало бути вручене особисто А.Пасішнику 9 березня під час допиту в НАБУ, який було призначено на 12:00. Водночас, у ніч з 8 на 9 березня, А.Пасішник повідомив детектива, що не зможе з’явитися до НАБУ раніше 1 квітня через термінове відбуття на лікування за кордон. Відтак, письмове повідомлення про підозру було надіслане поштою за місцем проживання А.Пасішника у порядку, передбаченому ч.1 ст.278 КПК України. Наразі проводиться перевірка достовірності інформації щодо поважності причини його неявки.

Як нагадується на сайті НАБУ, 3 лютого 2016 року детективи Бюро розпочали перевірку фактів, озвучених Міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом щодо можливого втручання в роботу Мінекономіки з боку першого заступника лідера фракції БПП І.Кононенка та деяких інших народних депутатів.

Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективами НАБУ було встановлено факт здійснення 25.01 - 01.02.2016 незаконного впливу А.Пасішником на А.Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра.

За даним фактом 24 лютого детективами НАБУ зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.344 КК України (втручання у діяльність державного діяча).

Досудове розслідування щодо інформації, наданої А. Абромавичусом, триває.

НАБУ

Довідка "Ні корупції!"
Сьогодні, 9 березня 2016 року, на офіційному сайті НАК "Нафтогаз України" було розміщене наступне повідомлення:

"У зв'язку із початком кримінального провадженння Національним антикорупційним бюро України щодо публічної заяви Міністра економічного розвитку і торгівлі України А.Абромавичуса, виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Андрій Пасішник не виконує службових обов'язків до завершення зазначеного вище провадження".

На ці події вже встиг відреагувати сам Пасішник, який написав на своїй сторінці у Фейсбук (стиль і орфографія збережені - Ред.):

"Щойно, перебуваючи за межами Украіни у плановій відпусці (про що було попереджено телеграмою детектива НАБУ), зі ЗМІ дізнався, що мені начебто щось планували вручити та інкримінують абсурдні речі.

По-перше, я сам виявив бажання прибути до НАБУ після красномовноі заяви Айвараса і надав всі необхідні свідчення!

Також, в спростування заяв міністра - я надав свій телефон і всі скрін-шоти які відображають саме Дружній характер нашого листування!

Абсурдність звинувачень НАБУ полягає ще в тому, що Айварас не приймає рішень про призначення - іх приймає Кабінет Міністрів, тому ніяких незаконних рішень бути не може в принципі, бо Айварас в цьому випадку не є субєктом призначення на посаду!

Люди, вдумайтеся!!! - хто я і хто міністр?! Як я можу йому давати вказівки?! Якби не наші дружні стосунки, він би мене послав подалі першого ж дня!!!

Всі ці "підозри" не мають жодного підгрунтя і впевнений що суд прийме з цього приводу неупереджене обєктивне рішення.

Не сподівався, що НАБУ, замість ефективного розслідування і спростування емоційних заяв міністра - піде шляхом пошуку цапа-відбувайла.

Напевно в НАБУ вирішили що це я дав команду зняти з Айвараса та його родини охорону за тиждень до прес-конференціі (це стало основною причиною нервого зриву Айвараса) і це я в АП давав йому якісь команди.

Слабкішого обвинуватити легше всього, але Бюро створювалося не для цього...