Судді з Хмельниччини дали шість років в’язниці за “рєшалово”

суд молотокСуддю Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка) визнано винним у зловживанні своїм службовим становищем, заволодінні чужим майном шляхом обману та підбурювання на замах до давання хабара (ст. 190 ч.1,190 ч.2, ч.4 ст.27, ч. 2 ст.15, ч.4 ст.369 КК України) і призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна, пише Незалежний громадський портал.

Про свідчить вирок Барського районного суду Вінницької області від 11 лютого цього року.

Суд першої інстанції довів, що суддя Дворнін одержав від сторонніх осіб 11 тис. дол. за сприяння у позитивному вирішенні судової справи за фактом придбання, зберігання з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів в особливо великих розмірах. Цю справу спочатку, у 2012 році розглядав Деражнянський районний суд, а потім – колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області.

Перший транш коштів у розмірі 6 тис. дол. засуджений суддя отримав, щоб згодом передати їх головуючому судді райсуду по кримінальній справі за покарання, не пов’язане із позбавленням волі. Проте, заволодівши грошима, Дворнін розпорядився ними на власний розсуд.

Інший транш 5 тис. дол. головний фігурант справи одержав за те, що нібито домовиться з колегією суддів апеляціної інстанції у складі трьої суддів про умовний термін покарання для обвинуваченого, який проходив у справі про наркотики.

“Дворнін повідомив неправдиву інформацію про те, що він розмовляв із суддями апеляційного суду Хмельницької області і вони погодились залишити вирок Деражнянського районного суду Хмельницької області від 18.01.2013 без змін, за умови давання їм хабара у розмірі 5 тис. доларів США. При цьому, бажаючи заволодіти чужим майном, висловив погрозу, що у випадку відмови від давання хабара, судді апеляційного суду Хмельницької області у повному обсязі задовольнять апеляцію прокуратури Деражнянського району Хмельницької області від 24.01.2013 та призначать покарання у вигляді позбавлення волі”, – зазначено у вироку.

31 березня 2013 року після одержання коштів у розмірі 5 тис. доларів Дворнн був затриманий працівникам Управління СБУ у Хмельницькій області, а зазначені грошові кошти у нього вилучені.

Барський райсуд не прийняв до уваги доводи обвинуваченого судді про відсутність в його діяннях складу злочину, оскільки це спростовано сукупністю вище приведених доказів. Ці заперечення суд розцінює як намагання Дворніна уникнути від кримінальної відповідальності за вчиненні злочини.

Раніше голова Апеляційного суду Хмельницької області Віктор Ковтун заявляв, що обвинувачений суддя Деражнянського районного суду Олег Дворнін “знущається над кримінальним процесом”, затягуючи ведення справи на три роки.

Нагадаємо, що, відповідно до постанови Верховної Ради України від 03.03.2011 № 3087-VI, Олега Дворніна (Дворніка) призначено на посаду судді Деражнянського районного суду Хмельницької області безстроково.