“Порошенко та Яценюк бояться втратити контроль над потоками”

Фото Дусі

Мустафа Найєм. Фото Дусі

Народний депутат України від фракції «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм заявив, що процес формування нового складу уряду затягується навмисно.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Затягування та нескінченні дискусії навколо нового прем'єр-міністра та уряду зводяться до двох ключових страхів команди Петра Порошенка й чинного прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Це страх перед втратою контролю над потоками та страх перед відповідальністю», – вважає нардеп.

За його словами, обидві команди бояться опинитися в ситуації, коли відповідальність буде лежати на них, а заробляти рейтинги та гроші будуть інші.

«У свідомості більшості учасників переговорів з обох сторін повноваження – це в першу чергу можливість контролювати фінансові потоки, а відповідальність – це небажане, побічне явище, сприймається скоріше як покарання, а не як виклик і можливість щось зробити», – заявив Найєм.

Політик вважає, що наразі команди прем'єра та Президента намагаються знайти баланс між контролем над потоками та відповідальністю. На думку Найєма, ось цей розподіл і є тим самим компромісом.

«Допустити варіант, що уряд можуть очолити люди, які максимально відтиснуть від потоків обидві команди і візьмуть на себе всю повноту відповідальності, в голову їм приходить. А якщо бути точнішим, вони цим варіантом один одному погрожують. І якщо я правильно все розумію, цей шантаж вони умовно називають урядом Наталії Яресько», – констатував він.

Слово і діло