На Сумщині посадовці наживалися, закуповуючи інсулін за завищеними цінами

INSULINМедичні препарати для лікувальних закладів міста Суми були закуплені за завищеною вартістю у єдиного постачальника без проведення моніторингу та засідання конкурсної комісії. Сума завданих державі збитків сягає 800 тисяч гривень, повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції.

У ході проведення заходів працівниками Управління захисту економіки Національної поліції в Сумській області викрито злочинну діяльність посадових осіб міської ради та комунального підприємства.

Правоохорнці з’ясували, що у травні 2015 року міськрада визнала комунальне підприємство єдиним закладом для відпуску препаратів інсуліну за пільговими рецептами. Посадовці двох установ уклали договір про відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно та на пільгових умовах. Вартість предмету закупівлі сягає понад 5 мільйонів гривень, які були виділені з бюджету.

Також встановлено, що вартість лікарських засобів інсуліну в аптеках підприємства до 50 відсотків перевищує їх вартість в інших аптечних закладах, які мають умови для реалізації інсуліну та подавали звернення на укладання договорів.

За зібраними матеріалами працівників УЗЕ відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Посадовцям загрожує обмеження волі на строк від 3-х до 5-ти років або позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Департамент захисту економіки Нацполіції