Головного інженера Личаківського цвинтаря за хабар у 300 доларів оштрафували на 17 тисяч гривень

khabarГоловного інженера львівського Личаківського цвинтаря, якого наприкінці січня 2016 року затримали під час отримання 300 доларів хабара, суд оштрафував на 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали 41-річного посадовця на території кладовища. Під час огляду у його кишенях виявили 7 900 доларів США та 13 000 гривень, однак він зміг пояснити слідчим, звідки у нього такі великі гроші, і у судовому вироку ця сума взагалі не згадується.

300 доларів США (7 449 гривень за тогочасним курсом НБУ) головний інженер кладовища вимагав у львів’янки за виділення місця для поховання її сусідки.

Директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай розповів, що посадовця звільнили у день отримання хабара. Щодо грошей, які виявили у нього в кишені, то, зі слів директора, він надав слідчим та судді документи, які підтверджують, що це його гроші.

"Він приніс слідчим усі підтверджуючі документи. У нього був залишок по кредиту на двокімнатну квартиру, і саме таку суму він збирався віднести в банк. Він надав договір слідчому, і ці гроші йому повернули", – повідомив Нагай.

На суді обвинувачений визнав вину та просив суворо його не карати. Суддя Личаківського суду Жанна Лакомська вирішила оштрафувавши його на 17 тисяч гривень. Видання ZAXID.NET зазначає, що штраф є  мінімально можливим покаранням за такий злочин. Максимальне покарання, яке міг отримати хабарник, – 5 років позбавлення волі.

ZAXID.NET

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, у січні 2015 року в Чернівцях затримали заступника директора Центрального кладовища, який вимагав майже 4 000 доларів хабара за місце поховання на Алеї слави.

Інформацію щодо неправомірних дій заступника директора правоохоронцям надав міський голова Олексій Каспрук, адже громадськість неодноразово скаржилася не непорядність заступника директора.

У службовому кабінеті посадовець разом зі своїм помічником-посередником одержали частину неправомірної вигоди в розмірі 2 400 доларів. Там ділків і було затримано працівниками управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС та прокуратури області.