Глава НАБУ прокоментував звинувачення Яценюка у корупції

NABU-1В Національному антикорупційному бюро розслідують справи, пов’язані з корупцією у виконавчій владі. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький розповів, скільки подібних справ розслідує його відомство, прокоментувавши звинувачення у корупції прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з боку окремих політиків.

"У нас є деякі провадження, їх близько двадцяти, які пов’язані з корупцією у виконавчій гілці влади. Ми не можемо зараз наперед стверджувати про наявність підстав для пред’явлення підозр тим чи іншим членам Кабміну. Але слідство триває, триває збір документів, збір доказів, який займає багато часу і зусиль, але який триває", – розповів він в інтерв’ю Deutsche Welle.

Відповідаючи на питання про хід розслідування справ проти депутатів Ігоря Кононенка, Сергія Пашинського і Миколи Мартиненка, Холодницький повідомив, що слідство у всіх цих провадженнях триває і поки що підозр нікому не оголошено.

Він також відзначив: "Треба тверезо ставитись до заяв політиків, громадських діячів, які різними заявами намагаються зробити політичний піар й отримати політичні дивіденди. Такі провадження важко розслідувати й важко доводити. Але це не означає, що ці провадження є поза зоною нашої діяльності. На все треба час, щоб виявити, задокументувати всі ці факти і довести їх до суду".

"Станом на 1 березня до суду направлено три обвинувальних акти: відносно суддів, які були першими викриті нами в грудні; вже направлена до суду справа відносно керівника однієї з державних установ, який обвинувачується у розтраті коштів на суму 14 мільйонів гривень. До кінця тижня ми плануємо направити до суду ще близько п’яти проваджень", – інформував Холодницький.

За матеріалами "24 каналу" і Deutsche Welle