Фірма продала «міністру економіки ДНР» м’ясо на 100 мільйонів

ДНР знакСуд надав Службі безпеки доступ до документів компанії, що продала в «ДНР» м'ясопродукти на 100 млн. гривень.

Про це пише «Перша інстанція».

Як з'ясувалося з судових документів, топ-менеджмент «Компанії« Зевс ЛТД »в серпні-грудні 2015 року поставив компаніям, підконтрольним терористам« ДНР », понад 1,5 тис. тонн м'яса і м'ясопродукції вартістю близько 100 млн. гривень.

Уточнюється, що поставки здійснювалися на фірми, близькі до бойовиків з бригади «Оплот» ( «ДНР»), начальнику підрозділу розвідки з позивним «Шматок», міністру економічного розвитку «ДНР», його заступнику та іншим.

Варто зазначити, що посада так званого «міністра економічного розвитку «ДНР» займала Євгена Самохіна. У листопаді 2015 року вона була звільнена.

Оплату за поставлений товар «Компанія« Зевс ЛТД»отримувала від комерційних структури з Російської Федерації:« Некст »(Москва),« Арс »(Москва) і« Ніка »(Москва), а також фірм Донецької і Луганської областей, республіки Крим.

Як з'ясували слідчі СБУ, з серпня по грудень 2015 року на банківські рахунки «Компанії «Зевс ЛТД» було перераховано близько 500 млн. російських рублів. Щоб уникнути перевірок фінмоніторингу, сума надходила частинами по різних фінансових операцій.

У матеріалах кримінального провадження є дані про те, що продукція, виробником якої значиться ТОВ «Компанія «Зевс ЛТД», експортували також приватне підприємство« Ведмедіха», товариство з обмеженою відповідальністю «Горобина .

Згідно держреєстру юросіб, компанія «Компанія «Зевс ЛТД» зареєстрована в Дубно. Її засновники - кияни - Костянтин Сенюков і Світлана Ланчук.

Відповідно до реєстру юросіб Росії, засновником російської фірми «Некст», оплатила постачання м'яса з Західної України в «ДНР», є Кацман Семен Маркович. Ця фірма була зареєстрована в лютому 2014 року.

Бізнесмен з таким же прізвищем фігурував в іншому скандальному україно-російському контракті. Як писали «Наші гроші», восени минулого року ДП «Укрінтеренерго» уклало угоду з російською компанією ТОВ «Русснефтедобича» (Москва) на поставку 200 тисяч тонн антрациту. Засновником і гендиректором «Русснефтегаздобичі» є Кацман Семен Маркович.

Російською компанією «Арс» володіє Яшутін Ігор Васильович.