Саакашвілі заявив, що Яценюк бреше про неподобства на митниці в Одесі

Фото зі сторінки hromadske.tv

Фото зі сторінки hromadske.tv

Одеська митниця – єдина в Україні, де немає такого явища, як хабар. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі, повідомляє "Корупція Інфо".

Видання нагадує, що 6 березня 2016 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у ході традиційних "10 хвилин із прем'єр-міністром" заявив, що Одеська область не показала ефективності в експерименті з направлення понадпланових надходжень на митниці на будівництво та ремонт доріг у регіоні.

Глава уряду нагадав, що, за його пропозицією, понадпланові надходження на митницях у рамках експерименту ділилися у пропорції 50 на 50, при цьому ті 50%, які направлялися до місцевого бюджету, безпосередньо виділялися на будівництво і ремонт доріг у чотирьох областях. Однією з цих областей була й Одеська, однак, за словами Яценюка, регіон не показав ефективності у цьому експерименті.

"Він бреше, він безсовісно бреше. Те, що він говорить, не має нічого спільного з реальністю", – прокоментував Саакашвілі заяву Яценюка.

Так, за словами голови ОДА, Одеська область перевиконала митний план майже на 200 мільйонів гривень. Саакашвілі також зазначив, що відразу після того, як уряд погодився на експеримент, зі структури Одеської митниці було виведено енергетичну митницю, яка становила 30% митних надходжень у регіоні, при цьому план залишився той же.

"Для нього (Яценюка, – Ред.) єдиний критерій роботи – це цифри. Для мене критерій роботи – це, в першу чергу, чи беруться хабарі на митниці, чи мучать там громадян, скільки вони чекають розмитнення вантажів, скільки там бюрократичних процедур. Він взагалі цим не цікавиться. Якби він цим цікавився, він би знав, що Одеська митниця – поки що єдина митниця в Україні, де на сьогоднішній день немає хабарів", – підкреслив Саакашвілі.

"Корупція Інфо"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли 1 березня 2016 року, Служба безпеки України спільно з прикордонниками виявила махінації з переміщенням товарів на Одеській митниці.

Скориставшись нововведеннями під час митного оформлення, ділки вигадали схему надання митникам документації з неправдивими відомостями щодо асортименту та вартості товару.

Під виглядом виробів із пластику, на які встановлені найнижчі митні тарифи, комерсанти ввезли в Україну брендові парфуми відомих світових виробників. Приблизна вартість контрафактного товару становила більше 500 тисяч доларів США, інформував прес-центр СБУ.

"Ні корупції!" також інформував, що Державна фіскальна служба сподівається найближчим часом залучити іноземних донорів для сплати послуг міжнародних компаній, які будуть управляти українськими митницями. Про це повідомляв журналістам голова ДФС Роман Насіров.

"Жодна з цих компаній не буде працювати безплатно. Це комерційні компанії, які працювали в Європі. Спочатку ми розглядали можливість платити з бюджету України, але такої можливості у законі про бюджет на 2016 рік не передбачено. Ми розуміємо, що займе досить багато часу внести зміни до держбюджету зараз. Тому ми чекаємо донорів, які, ми сподіваємось, допоможуть нам у цьому питанні", – сказав він.

За словами Насірова, раніше планувалося, що на дворічний проект із управління митницями може знадобиться 10-20 мільйонів євро.

У серпні 2015 року Кабінет міністрів створив міжвідомчу робочу групу із залучення міжнародних компаній- радників щодо реформування державної митниці.

У грудні 2015 року Яценюк підтвердив, що уряд не відмовляється від ідеї передати митниці в управління іноземним компаніям, щоб зробити їх роботу ефективною і викорінити корупцію.

"Ні корупції!" також повідомляв, що у грудні 2015 року директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні Джон Гербст в інтерв’ю "Голосу Америки" заявив: "Зусиллям Саакашвілі заважали у сфері реформи митниці, завадив прем’єр-міністр Яценюк. І це великий провал Яценюка".

На першій сторінці – фото В.Артюшенка, ZN.UA