ЄС видалив Раїсу Богатирьову зі списку санкцій

Р.Богатирьова і В.Янукович. Фото УНІАН

Р.Богатирьова і В.Янукович. Фото УНІАН

5-го березня 2016 року набуло чинності рішення Ради Євросоюзу про продовження на рік санкцій відносно колишнього президента України Віктора Януковича та ще 15 осіб з його оточення. Про це йдеться в офіційному журналі Європейського Союзу. Водночас із санкційного списку видалили ім’я колишнього міністра охорони здоров’я часів Януковича Раїси Богатирьової.

Також ЄС змінив зміст звинувачень щодо трьох колишніх українських посадовців: Віталія Захарченка, Олени Лукаш та Дмитра Табачника.

Серед інших до списку санкцій на 2016 рік потрапили два колишніх українських прем'єра - Микола Азаров та Сергій Арбузов, а також екс-глава президентської адміністрації Андрій Клюєв.

Обмежувальні заходи, що включають "заморожування" фінансових активів, були введені два роки тому, після того, як президент Янукович втік з країни під час масових протестів.

Здебільшого звинувачення ЄС стосуються незаконного привласнення коштів української держави чи зловживання службовим становищем.

"Голос Америки"

Довідка "Ні корупції!"

Як неодноразово повідомляли ЗМІ, рішення Ради Євросоюзу про видалення певних осіб зі списку санкцій може, через юридичні особливості, мати тимчасовий характер. Пізніше, цілком вірогідно, їх знов подовжать.