Мер Сміли називає свою відставку помстою за антикорупційні перевірки

О.Цибко. Фото 0472.ua

О.Цибко. Фото 0472.ua

Мер Сміли Черкаської області Олексій Цибко вважає, що рішення міськради відправити його у відставку – це реакція на антикорупційні перевірки комунальних підприємств міста, під час яких були виявлені численні порушення.

Про це він розповів під час міського віче 6-го березня 2016 року. Він також додав, що значна частина депутатів  - це співробітники комунальних підприємств, які зазнали перевірки. Саме тому, припускає мер, депутати відмовилися проводити незалежний аудит на комунальних підприємствах, а замість цього "організували переворот".

"Мені надходили погрози, що якщо я буду і далі займатися перевірками, то буде імпічмент. Свої погрози корупціонери і реалізували", - заявив з трибуни Цибко.

Міський голова також називає дії депутатів міськради неконституційними, оскільки голосування відбувалося вже після того, як сесія була закрита. За словами Цибка, він був змушений закрити сесію через заворушення.

"Зайшли зі зброєю, з пістолетами, з ножами (представники "Правого сектора", - Ред.). Потрібно було почекати, щоб вони всім цим скористалися?" - звернувся мер до учасників віче.

"Це ненормально, коли понад сім тисяч городян довірили мені керувати містом, а через три місяці збирається купка депутатів і плює на волевиявлення людей", - підкреслив Цибко і додав, що вже найближчим часом має намір опротестувати рішення міськради в суді.

Як відзначає видання, жителі Сміли взяли участь у міському віче, на якому підтримали міського голову Олексія Цибка, а також визнали нелегітимним рішення депутатів міської ради про недовіру меру.

Як повідомляв сайт TSN.ua, 1 березня 2016 року в місті Сміла Черкаської області на засіданні міськради представники "Правого сектора" організували бійку, в результаті якої постраждав радник мера Каміль Валетов, а сам мер був змушений закрити засідання. Пізніше депутати міськради проголосували за недовіру міському голові.

Олексій Цибко став мером Сміли 29 жовтня 2015 року. За нього проголосувало 40% виборців. Під час гострої фази конфлікту на сході України Цибко воював у складі батальйону "Дніпро-1" в Новоазовську і Пісках.

0472.ua

Довідка "Ні корупції!"
Як ми нещодавно повідомляли, у Смілі, райцентрі на Черкащині, викрито корупційну схему, в результаті якої бюджету було завдано збитків майже на 4 мільйони гривень.

Як інформували правоохоронці, за результатами тендеру в грудні 2015 року було укладено договір будівельного підряду з одним із державних підприємств. Переможець мав провести у Смілі реконструкцію напірного каналізаційного колектора по вулиці. Карла Маркса.

В подальшому на рахунок підприємства на підставі актів виконаних робіт за декількома фінансовими платежами перераховано 3 мільйони 936 тисяч гривень бюджетних коштів. Згідно з договором, підприємство зобов’язалось до кінця 2015 року виконати усі узгоджені роботи на об’єкті. Як з’ясувалося, ділки гроші отримали, а колектор не відремонтували. Встановлено, що ніяких робіт там ніхто протягом 2015 року не проводив.

Натомість, у відповідні акти службові особи підприємства внесли неправдиві дані про об’єми та вартість проведених будівельних робіт і привласнили кошти бюджету.

"За вказаним фактом Смілянською місцевою прокуратурою до Єдиного Реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України", – зазначала прес-секретар прокуратури Черкаської області Світлана Андрійченко.