Виробник української “Хортиці” купив в Росії вже другий завод – ЗМІ

GORILKAЯк стало відомо російському виданню "КоммерсантЪ", виробник горілки "Хортиця" – українська компанія Global Spirits – стала власником підмосковного заводу "Родник и Ко". У компанії вже є підприємство у Вологодській області РФ, але влітку у нього закінчується ліцензія на випуск алкоголю. В умовах діючої для Global Spirits заборони на ввезення продукції з України до Росії друга виробнича точка могла знадобитися в якості підстраховки для подальшої роботи на території РФ.

Про те, що Global Spirits придбала лікеро-горілчаний завод “Родник и Ко” в Митищах, виданню розповів топ-менеджер однієї з алкогольних компаній.

Згідно з даними “СПАРК-Інтерфаксу”, з 29 грудня 2015 року новим власником ТОВ “Родник и Ко” стала кіпрська Oxford AMG-77 Ltd. Їй же належить куплене Global Spirits в 2011 році інше горілчане підприємство – вологодське ТОВ “Русский север”. Колишнім власником “Родника и Ко” було ТОВ “Авета”, яким володіли Валентина Стовбуренко (50%), Микола Пилаєв і Олексій Стовбуренко (в обох по 25%). На балансі “Родника и Ко” були тільки виробничі лінії, уточнює джерело, знайоме з умовами угоди.

Потужність заводу “Родник и Ко” становить понад 2 мільйони дал на рік. У 2015 році, за даними Росстату, ним було вироблено всього 0,58 мільйона дал горілки та інших лікеро-горілчаних виробів. Серед брендів підприємства – горілка “Російський графин” і коньяк “Російський”.

З матеріалів Роспатенту відомо, що у “Родника и Ко” є також невиключна ліцензія на випуск горілки “Добрий ведмідь” для компанії “Статус-груп”.

Джерело, близьке до Global Spirits, висловлює свою версію придбання “Родника и Ко”. За його словами, в поточному році у заводу “Русский север” закінчується термін ліцензії на випуск алкогольної продукції, і в компанії побоюються можливих проблем із її продовженням. За даними "СПАРК-Інтерфаксу", ліцензія “Русского севера” закінчується 20 червня.

Global Spirits не єдиний виробник горілки з України, який обзавівся в Росії власним виробництвом. У минулому році холдинг “Баядера” придбав Великоустюзький ЛГЗ, на якому випускає горілку “Цельсій”, “Воздух” та кілька інших марок.

Global Spirits – один з найбільших міжнародних алкогольних холдингів. До його виробничих потужностей належать: ЛГЗ “Хортиця”, Одеський коньячний завод, Полтавський ЛГЗ, КВД, ЛГЗ “Русский север”. До структури входять дистриб'юторські підрозділи: Українська дистрибуційна компанія, Торговий дім “Хортиця” і Global Spirits USA.

Холдингу належить понад 15 міжнародних, локальних і регіональних брендів: “Хортиця”, “Первак”, “Шустов”, “Мороша”, OREANDA, San Marino, “Мікадо”, “Медовуха” та інші. Сьогодні на потужностях Global Spirits випускається кожна четверта пляшка горілки в Україні. Співвласник і голова наглядової ради Global Spirits (ТМ “Хортиця”) – Євген Черняк.

"ЛІГА-бізнес"

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли в публікації “Опромінені корупцією. Як влада губить ядерну галузь”, за два роки з моменту “перезавантаження” влади в країні Київ не тільки не згорнув співпрацю з Росією, але почасти віддав у її руки ядерний “локомотив” свого енергетичного комплексу. І цей варвант цілком влаштовує місцевий бізнес, який заробляє на руїнах національної атомної галузі.

Війна з Росією і викликана нею економічна криза вимили з України гроші, дефіцит яких відчуває атомна галузь. Але в даному випадку мова швидше за все йде про банальний "договорняк", в рамках якого влада намагається не нашкодити інтересам великого бізнесу, пише автор публікації Дмитро Рясний в “Экономической правде”.

За його ствердженням, раніше тема про ліквідацію ядерного українсько-російського СП не піднімалася, тому що "Завод з виробництва ядерного палива" очолював Руслан Арсірій – менеджер близького до Петра Порошенка російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Раніше Арсірій був генеральним директором енергопостачальної компанії "Луганське енергетичне об'єднання", яке належить Григоришину.

За інформацією джерел "ЭП", в рамках спільного підприємства бізнесмен до останнього розраховував використати свої зв'язки в Москві. Однак після початку військової агресії Росії стало зрозуміло, що витрачати гроші на завод ніхто не буде, тому в кінці 2014 року Арсірій отримав "відмашку" на звільнення.

На початку 2015 року "Завод з виробництва ядерного палива" очолив Леонід Когут. Знань про атомну галузі у нього, як і у Арсірія, немає. Однак проблема не тільки в цьому: перед тим, як очолити стратегічне держпідприємство, Когут був інтегрований у бізнес, пов’язаний із сепаратистами Донбасу, зазначає видання.