Рада ЄС продовжила санкції проти Януковича і його поплічників

В.Янукович. Фото newsbel.by

В.Янукович. Фото newsbel.by

Рада ЄС затвердила законодавчий акт про продовження ще на 12 місяців санкцій проти ряду колишніх українських чиновників, підозрюваних у розкраданні державних коштів.

"Рішення прийнято без обговорення на Раді ЄС з навколишнього середовища", – повідомляло агентству "Інтерфакс" європейське дипломатичне джерело.

2 березня це рішення погодили постійні представники країн Європейського Союзу. На даний момент обмежувальні заходи, які повинні були закінчитися 6 березня 2016 року, поширюються на 17 осіб.

До санкційного списку входять, зокрема, екс-президент України Віктор Янукович і його старший син Олександр Янукович. Різні обмеження збережуться проти екс-генпрокурора Віктора Пшонки, колишнього заступника глави АП Андрія Портнова, екс-глави АП Андрія Клюєва, колишнього глави МВС Віталія Захарченко, екс-голови СБУ Олександра Якименка, олігарха Сергія Курченка, екс-міністра освіти Дмитра Табачника та інших чільних урядовців часів президентства Януковича.

Як повідомляли ЗМІ, раніше Янукович переміг у світовому рейтингу корупціонерів, організованому Transparency International. Він набрав 13 210 голосів, впевнено обійшовши бразильську нафтову компанію Petrobas (11 900 голосів) і колишнього президента Панами Рікардо Мартінеллі (10 166 голосів).

“Дзеркало тижня”

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, аналітик Міжнародної антикорупційної неурядової організації Transparency International Євген Черняк в ефірі радіо “Свобода” заявив, що у корупційних схемах колишнього президента України Віктора Януковича задіяні близько 75 українських компаній.

У схемах діяв не сам Янукович, а його поплічники і члени сім’ї. Тут бере учать близько 75 українських компаній, 51 компанія перебуває в іноземній юрисдикції, в тому числі офшорах: це Панама, Великобританія, Австрія, Швейцарія, Кіпр. І близько 20 фізичних осіб, які є ключовими. Тобто, масштаб схем настільки великий, що їх не так легко осягнути і опрацювати. Тим паче, нашим правоохоронцям”, – зазначив Черняк.

За словами аналітика, розслідування цих злочинів може тривати кілька років. Це було однією з причин того, що 23 лютого 2016 року Transparency International закликала Європейський Союз поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників. Крім того, організація запропонувала російським органам влади співпрацю з українськими, коли йдеться про покарання колишнього президента України.

Як повідомлялося раніше, проти Януковича та ще 16 чиновників були запроваджені санкції ЄС через підозри у незаконному привласненні державних коштів і порушенні прав людини. Загалом у європейському санкційному списку за дії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України перебуває 149 осіб та 37 компаній.