Оштрафований за корупцію «труханівець» не задекларував бізнес та купу нерухомості

ГАПУНЫЧДепутат Одеської міської ради Валентин Гапуніч має будинок на 591 кв м., 2 158 кв.м. нежитлової нерухомості і бізнес, котрі не вказав у декларації про доходи за 2014 р.

Про це Нашим Грошам стало відомо з Реєстру нерухомого майна, Кадастрової карти і ЄДРПОУ.

Згідно з витягом із майнового реєстру, на Гапуніча записаний будинок в Одесі на вул. Саксаганського, 33.

Загальна площа становить 591 кв м., з яких житлова – 175 кв м. Свідоцтво про право власності було оформлене у серпні 2007 року на підставі рішення виконкому Одеської міськради.

Гапунич 1

Гапунич 2

Будинок розташований на ділянці 0,19 га. Земля також зареєстрована на Валентина Гапуніча.

Гапуніч 3

Гапуніч 4

Гапуніч 5

Окрім вказаного будинку депутат також є співвласником складу по вул. Бугаївській, 35 площею 8634 кв м., за Гапунічем числиться ¼ будівлі. Право власності депутат набув на підставі рішення Київського райсуду Одеси, однак текст рішення в Судовому реєстрі відсутній.

Гапуніч 6

Цю нерухомість – будинок, землю і нежитлові приміщення – депутат не вказав у своїй декларації про доходи за 2014 рік. У ній Валентин Гапуніч натомість зазначив, що він та його сім’я взагалі не володіють жодним нерухомим майном і не мають землі.

ДГ 1

ДГ 2

ДГ 3

ДГ 5

Окрім того, в декларації стоять прочерки у розділі про бізнес: депутат вказав, що ні він, ні його родина не мають внесків до статутного капіталу підприємств. Разом з тим, згідно з даними ЄДР, Валентин Гапуніч мав станом на 2014 р. і має досі частки щонайменше у трьох фірмах:

  • ТОВ «Ал-Пластик» (виробництво інших виробів із пластмас), співвласник з 2010 р., розмір внеску 429 000 грн. – або 33% від статутного капіталу. Приписана фірма у вищезгаданому приміщенні на Бугаївській.
  • ТОВ «Автодор». співвласник з 2011 р., розмір внеску 206 000 грн. – або 20% від статутного капіталу. Фірма часто виграє підряди на ремонти доріг в Одеській області. З 2008 року «Автодор» виграв тендерів на 103,27 млн грн.
  • ВКФ «Кварц» (виготовленням виробів із бетону для будівництва), співвласник з 2011 р., розмір внеску 20 грн. – або 20% від статутного капіталу.

Згідно з декларацією, сукупний дохід Гапуніча та членів його родини в 2014 р. склав 665 тис грн., з яких 336 тис депутат отримав від підприємницької діяльності, 329 тис отримала його дружина Олена Гапуніч, яка теж підприємець. Валентин та Олена Гапунічі як ФОП займаються наданням в оренду й експлуатацією власного чи орендованого нерухомого майна. При цьому адресою обох в реєстрі зазначений той самий незадекларований будинок на Саксаганського 33.

ГАПУНIЧ-ДРУЖИНА-ФОП

Згідно з офіційною біографією, Валентин Гапуніч з 1999 по 2011 роки був головою правління ЗАТ «Піщепромавтоматика», з лютого 2011 до 2012 очолював КП «Парксервіс-Одеса». Під час останніх виборів він називав себе підприємцем або тимчасово непрацюючим. Гапуніч є депутатом міськради з 2006 року, раніше від Партії регіонів, а наразі від партії «Довіряй ділам» мера міста Геннадія Труханова.

У жовтні 2011 року, коли Валентин Гапуніч очолював КП «Парксервіс-Одеса», суд оштрафував його на 850 грн. за корупційне правопорушення. При укладенні договору на експлуатацію тимчасових платних місць паркування автотранспорту Гапуніч надав перевагу підприємцю, достовірно знаючи, що ця автостоянка була в експлуатації іншого підприємця.