На Донеччині вкотре вкрали 1,2 мільйона на оборудках із вугіллям

Фото npu.gov.ua

Фото npu.gov.ua

Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції України під процесуальним керівництвом Волноваської міжрайонної прокуратури супроводжують кримінальне провадження слідчого управління ГУ НП в Донецькій області за фактом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб одного з вугільних підприємств міста Вугледара.

У листопаді 2014 року керівництво шахти, яка входила до складу ДП "Донецька вугільна енергетична компанія", отримало вказівку Міністерства енергетики та промисловості України про відвантаження 25 вагонів вугілля на збагачувальну фабрику. Однак за кілька днів, 25 листопада 2014 року, коли вагони з вугіллям вже були готові до відправки, у зв’язку із захопленням частини території Донецької області незаконними збройними формуваннями наказом Міністерства виробничо-фінансову та господарську діяльність компанії було припинено.

Слідством, зокрема, встановлено, що 30 листопада 2014 року один із керівників вугільного підприємства, порушуючи вимоги наказу Міністерства та на підставі незаконного розпорядження вже неіснуючої компанії "ДВЕК", дав вказівку на відправку 25 вагонів вугілля на збагачувальну фабрику. Кошти за відвантажене вугілля надійшли на банківські рахунки "Донецької вугільної енергетичної компанії", офіс якої залишився на окупованій території у місті Донецьку. Гроші були використані посадовими особами компанії на власний розсуд, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 1,2 мільйона гривень.

29 лютого 2016 року начальнику дільниці вугільного підприємства повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За подібне правопорушення передбачено позбавлення волі на строк від трьох до шести років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відділ комунікації ГУ НП України в Донецькій області