У Маріуполі чиновники оформляли мешканцям “ДНР” закордонні паспорти

PASPСпівробітники Служби безпеки України викрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцями Державної міграційної служби у Донецькій області.

Чиновники через "дружні" туристичні фірми оформляли за прискореною процедурою закордонні паспорти. Вартість "послуги" стартувала від двох тисяч гривень.

Правоохоронці задокументували численні випадки заочного оформлення закордонних паспортів громадянам, які перебувають на тимчасово окупованих терористами територіях. Готові документи кур’єрами переправлялися до "ДНР". Перевіряється інформація щодо отримання паспортів учасниками незаконних збройних формувань бойовиків.

Співробітники спецслужби спільно з прокуратурою затримали у робочому кабінеті одного з керівників міграційної служби під час отримання від посередника понад десяти тисяч гривень за видачу паспортів.

Під час обшуків у службових кабінетах міграційної служби та в офісах турфірм правоохоронці вилучили сто двадцять тисяч гривень, чотирнадцять тисяч доларів США та документацію, що підтверджує незаконну видачу паспортів.

Чиновнику повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, його затримано відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх посадовців та посередників, задіяних у корупційній схемі.

Прес-центр СБУ