Суд зупинив розгляд справи екс-заступника голови НБУ Бориса Приходька

Приходько НБУ

2 березня Київський апеляційний адміністративний суд вирішив зупинити розгляд скарги щодо скасування наказу про люстрацію екс-заступника голови Національного банку України Бориса Приходька.

Про це повідомляє на своєму офіційному сайті Громадський люстраційний комітет.

“Суд зазначив, що апеляцію не буде розглянуто до моменту винесення Конституційним судом України рішення щодо конституційності норм закону “Про очищення влади”, - пише Громадський люстраційний комітет.

Громадський люстраційний комітет пише, що апеляція була подана на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 28 грудня 2015 року, яким визнано незаконним наказ Нацбанку про звільнення Приходька у відповідності до норм Закону “Про очищення влади”.

Дане рішення було прийнято колегією суддів у складі: Віктора Данилишина, Ігора Качура, Володимира Келеберди. Саме ці судді свого часу врятували від люстрації заступника Міністра внутрішніх справ Василя Паскала, виконуючого обов'язки прокурора міста Києва Олега Валендюка та начальника Головного управління Державної фіксальної служби Києва Людмилу Демченко.

“Судді Київського апеляційного суду Микола Міщук, Любов Гром і Людмила Бєлова ганебно відмовились чинити правосуддя і дозволили вже одного разу люстрованому корупціонеру уникнути люстрації. Це не тільки корупція бізнесменів у мантіях, це ще й боягузтво чинити за законом зі страху втратити посаду, що свідчить про залежність, заангажованість і “ручне” керування судами. І це ті люди, які єдині в Україні здійснюють правосуддя”, - наголосила голова Ради “Громадський люстраційний комітет” Олександра Дрік.

Нагадаємо, що 31 липня 2014 року Борис Приходько був заарештований Генпрокуратурою за підозрою у розкраданні більше 2,69 мільярдів гривень Аграрного фонду. Цей злочин було скоєно спільно з главою правління ВАТ “Аграрний фонд” та головою наглядової ради “Брокбізнесбанку”. Борис Приходько з грудня 2012 року до квітня 2014 року перебував на посаді  першого заступника голови Національного банку України, через що на нього поширюються люстраційні заборони обіймати керівні державні посади протягом десяти років.

Борис Приходько був звільнений з посади 22 жовтня 2014 року у відповідності до норм закону “Про очищення влади”.